RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wyskoczył przez okno z powodu maltretującej go żony

Mężczyzna od kilku dni znajduje się w szpitalu (fot. Angel Garcia/Bloomberg via Getty Images)
Mężczyzna od kilku dni znajduje się w szpitalu (fot. Angel Garcia/Bloomberg via Getty Images)

Mieszkaniec Walencji w Hiszpanii od kilku dni znajduje się w szpitalu po tym, jak wyskoczył przez okno, nie mogąc znieść dalszego upokarzania i dręczenia przez żonę.

Wypchnął znajomą przez okno na drugim piętrze. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Sąd aresztował 31-latka z Żor, który wypchnął przez okno na drugim piętrze swoją znajomą. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a także...

zobacz więcej

Policja zatrzymała kobietę, 54–letnią Hiszpankę, pod zarzutem maltretowania członków rodziny. Oprócz męża, ofiarą przemocy i świadkiem codziennych awantur był ich małoletni syn.

W weekend na policyjny telefon alarmowy w Walencji zgłoszono, że ktoś wypadł z okna wielopiętrowego budynku. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, znaleźli leżącego na ziemi zakrwawionego mężczyznę. Był przytomny. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji.

Zobacz także: Młody Polak zamordowany po derbach Glasgow. Miał poderżnięte gardło 

Według informacji policji mężczyzna był ofiarą systematycznego maltretowania przez żonę, która codziennie urządzała awantury, znęcała się psychicznie nad mężem, obrażała go, poniżała i dręczyła. Ofiarą przemocy był także małoletni syn małżeństwa.

Policjanci nie mogli uwierzyć. Jechał rozkręconym bmw

Dwoma mandatami na łącznie 150 zł został ukarany 22-latek, który w Mielżynie (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie) kierował autem bez tablic...

zobacz więcej

Podczas ostatniej kłótni doszło do rękoczynów ze strony kobiety. Mąż, nie mogąc dłużej znieść maltretowania, wyskoczył przez okno z wysokiego piętra budynku mieszkalnego.

Kobieta została zatrzymana pod zarzutem stosowania przemocy w rodzinie i otrzymała zakaz zbliżania się i komunikowania z mężem oraz z synem.

Zdarzenie odbiło się szerokim echem w hiszpańskich mediach, gdyż w kraju w sposób zinstytucjonalizowany walczy się z przemocą w rodzinie, ale stosowaną wobec kobiet. W 2004 roku socjalistyczny rząd Jose Luisa Zapatero wprowadził pierwszą ustawę zwalczającą przemoc ze względu na płeć.

Zobacz także: 20-letnia Polka zamordowana w Irlandii. Jej chłopak: To wypadek podczas seksu 

Obecnie w całym kraju istnieje ponad 100 szybkich sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami związanymi z przemocą mężczyzn wobec kobiet. Prawie nie odnotowuje się sytuacji, kiedy to mężczyźni są ofiarami przemocy psychicznej bądź fizycznej ze strony partnerek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej