RAPORT

Pogarda

Poseł PiS żąda przeprosin od opozycji. „Jeśli tak się nie stanie, spotkamy się w sądzie"

Kacper Płażyński (fot. PAP/Leszek Szymański)
Kacper Płażyński (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

W związku z rozsiewanymi na mój temat kłamstwami przez osoby publiczne, w tym polityków PO, wezwałem te osoby do przeprosin i usunięcia skutków naruszeń. Jeśli tak się nie stanie, spotkamy się w sądzie – poinformował za pośrednictwem Twittera Poseł PiS Kacper Płażyński.

Płażyński złożył skargę na działania prezydent Gdańska

Poseł PiS Kacper Płażyński skierował do rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara pismo z prośbą o interwencję w sprawie Tadeusza Dębowskiego....

zobacz więcej

Płażyński opublikował też skan wezwania przedsądowego, skierowanego do posłanki KO Krystyny Sibińskiej.

Chodzi o wpis posła PO Marka Sowy, który wrzucił w czwartek do sieci zdjęcie kilku przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

„Zestawienie czołowych polityków PiS, których bliscy znaleźli zatrudnienie w spółkach związanych z Danielem Obajtkiem” – napisał Marek Sowa i pokazał m.in. Kacpra Płażyńskiego, Beatę Szydło czy Elżbietę Witek. Większość internautów nie mogła jednak zweryfikować, czy stawiane przez posła oskarżenia były prawdziwe.

Post Marka Sowy zauważył jednak w sieci jeden z wymienionych posłów – Kacper Płażyński, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska. „Nikt z moich bliskich nie był i nie jest zatrudniony w »spółkach związanych z Danielem Obajtkiem«” – zapewnił Płażyński.

Działacz PiS zwrócił się również do Sowy z pytaniem: „Panie pośle, nie jest panu głupio tak kłamać?” Z kolei internauci zaapelowali, by za takie pomówienia pociągnięto polityka do odpowiedzialności..

Czytaj także: Poseł Sowa zaatakował rodzinę polityka PiS. „Nie jest panu głupio kłamać?”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej