RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wypchnął znajomą przez okno na drugim piętrze. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Mężczyzna był pijany i miał przy sobie dopalacze (fot. Policja)
Mężczyzna był pijany i miał przy sobie dopalacze (fot. Policja)

Sąd aresztował 31-latka z Żor, który wypchnął przez okno na drugim piętrze swoją znajomą. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a także posiadania dopalaczy. Kobieta, która po upadku z sześciu metrów doznała złamań i obrażeń wewnętrznych, jest pod opieką lekarzy.

Młody Polak zamordowany po derbach Glasgow. Miał poderżnięte gardło

Lokalna społeczność w Glasgow, nie tylko polonijna, jest wstrząśnięta śmiercią młodego Polaka. 35-latek został zadźgany nożem na ulicy, a według...

zobacz więcej

Asp. szt. Kamila Siedlarz z policji w Żorach powiedziała, że do zarzucanego 31-latkowi przestępstwa doszło w minioną niedzielę. Decyzja o aresztowaniu podejrzanego zapadła we wtorek.

Jak ustalili śledczy, 31-latek spotkał się z 25-latką w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Tam właśnie doszło między nimi do sprzeczki, podczas której mężczyzna uderzył siedzącą na parapecie kobietę w klatkę piersiową, wypychając ją przez okno.

Odgłosy kłótni usłyszeli inni mieszkańcy budynku. Chwilę później zaalarmowali służby. Dzięki temu kobieta, która spadła z wysokości około sześciu metrów na kostkę brukową, szybko trafiła do szpitala.

Mundurowi zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był pijany i miał przy sobie dopalacze – także taki zarzut usłyszał. Tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. We wtorek sąd, na wniosek prokuratora, aresztował sprawcę na trzy miesiące. Jak podaje policja, podejrzany był już wcześnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Grozi mu nawet dożywocie. Jego ofiara nadal przebywa w szpitalu.

Czytaj także: Co 2,5 dnia zabójstwo kobiety lub dziewczynki. Raport z Kanady

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej