RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tarczyński do Bosaka: Przestań się mazać i weź za polityczną głupotę odpowiedzialność

Traczyński mocno o Bosaku i Konfederacji (fot. PAP/Piotr Nowak, Rafał Guz)
Traczyński mocno o Bosaku i Konfederacji (fot. PAP/Piotr Nowak, Rafał Guz)

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że stołeczny ratusz wzywa władze Pragi-Północ, by nie przedłużały umowy najmu lokalu dla organizatorów Marszu Niepodległości. Informację skomentował poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, krytykując Rafała Trzaskowskiego. „Nie jesteś ofiarą, ale współwinnym sytuacji MN” – napisał europoseł Dominik Tarczyński z PiS.

Lider Konfederacji neguje trzecią falę COVID-19. „Medialne hasło”

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, neguje istnienie trzeciej fali epidemii koronawirusa. Na antenie Polsat News ocenił, że to „hasło...

zobacz więcej

Bosak, były kandydat Konfederacji na prezydenta Polski, komentując doniesienia medialne dotyczące lokalu wynajmowanego przez organizatorów Marszu Niepodległości, napisał na Twitterze, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski „już nie wybiera się na Marsz Niepodległości”.

„Jego zastępczyni oficjalnie wzywa do dyskryminacji organizatorów i wykorzystania ekonomicznej przewagi, którą dysponuje, jako zarządca nieruchomości miejskich” – stwierdził poseł.

Jego wpis skomentował europoseł Dominik Tarczyński. „Połowa Waszych wyborców na niego głosowała” – napisał eurodeputowany, odnosząc się do minionych wyborów prezydenckich.

„Wy staliście w rozkroku kłamiąc, że »PiS – PO« jedno zło. Tak bardzo chcieliście się od nas odróżnić… Teraz przestań się mazać i weź za polityczną głupotę odpowiedzialność. Nie jesteś ofiarą, ale współwinnym sytuacji MN” – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej