RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus zmusił do izolacji wojskowy ośrodek szkoleniowy

Ośrodek szkoleniowy w Spiez (fot. Reuters)
Ośrodek szkoleniowy w Spiez (fot. Reuters)

Z powodu rozprzestrzenienia się brytyjskiego wariantu koronawirusa armia Szwajcarii zmuszona została do czasowego zamknięcia wojskowego ośrodka szkoleniowego w Spiez, specjalizującego się w walce z zagrożeniami bakteriologicznymi, chemicznymi i nuklearnymi.

Belgia przywraca ścisły lockdown. Otwarte będą tylko przedszkola

Rząd Belgii zapowiedział w środę przywrócenie od soboty ścisłego lockdownu. To reakcja na gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak podało szwajcarskie ministerstwo obrony pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskało 59 żołnierzy, szkolących się w ośrodku w Spiez w środkowej części kraju, a 87 zostało poddanych kwarantannie. Ponieważ w placówce tej przebywa obecnie tylko 200 uczestników kursów, wszystkie szkolenia zostały tymczasowo zawieszone.

„Na szczęście nic poważnego się nie dzieje, wszyscy żołnierze przebywają w zamknięciu i są leczeni na miejscu” - napisano w komunikacie resortu. „Wciąż trwają czynności mające na celu ustalenie, w jaki sposób wirus był w stanie rozprzestrzenić się w szkole na taką skalę” - dodano.

Czytaj więcej: „Podwójnie zmutowany wariant” koronawirusa. Indie alarmują

Ministerstwo wyraziło zadowolenie, że wirus z ośrodka nie wydostał się na zewnątrz, gdzie dominuje podstawowa wersja SARS-CoV-2, mniej zakaźna od wariantu brytyjskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej