RAPORT

Wojna na Ukrainie

Młody Polak zamordowany po derbach Glasgow. Miał poderżnięte gardło

35-letni Polak zmarł w pobliżu swojego domu (fot. Shutterstock; www.gofundme.com)
35-letni Polak zmarł w pobliżu swojego domu (fot. Shutterstock; www.gofundme.com)

Lokalna społeczność w Glasgow, nie tylko polonijna, jest wstrząśnięta śmiercią młodego Polaka. 35-latek został zadźgany nożem na ulicy, a według niektórych źródeł miał poderżnięte gardło. Mężczyzna, fan lokalnego Celticu Glasgow, starł się z grupą konkurencyjnego klubu Rangers F.C. w dniu derbowego meczu między drużynami. Jak informuje nasz czytelnik, pojawiają się hipotezy, że morderstwa dokonano na tle narodowościowym i religijnym. W internecie uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla bliskich zmarłego.

Śmierć Polaka na Wyspach. Setki Brytyjczyków żegnały go jak bohatera [WIDEO]

Tłum medyków i mieszkańców brytyjskiego Dorset żegnał zmarłego Polaka. Krzysztof Gogolewski od 12 lat pracował w tamtejszym szpitalu; zmarł w wieku...

zobacz więcej

Rangers i Celtic Glasgow to dwa czołowe kluby ligi szkockiej, oba związane z Glasgow. Derbowe mecze potocznie zwane tam Old Firm Derby od zawsze budzą emocje – tym większe, że kibice Rangersów tradycyjnie utożsamiani są z protestancką częścią szkockiego społeczeństwa, natomiast Celticu – z katolicką.

Morderstwo 35-letniego Polaka w Glasgow


Tragedia rozegrała się po niedzielnym meczu (zakończonym wynikiem 1:1). Kibicujący Celticowi Polak starł się z grupą fanów ubranych w kolory kojarzone z Rangersami. Przeciwko 35-latkowi stanęło trzech mężczyzn i jedna kobieta – opisują media. Do konfrontacji doszło około godz. 22 w niedzielę w dzielnicy Easterhouse.

„The Sun” podaje, że mężczyzna został znaleziony na ulicy, w pobliżu swojego domu, z poderżniętym gardłem. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja i stwierdziła zgon Polaka. – Byliśmy przyjaciółmi. To było druzgocące; był naprawdę dobrym człowiekiem. Wszyscy mamy złamane serca – mówi bliski znajomy zamordowanego.

20-letnia Polka zamordowana w Irlandii. Jej chłopak: To wypadek podczas seksu

Byli parą od kilku miesięcy. Tamtej nocy wypili dużo alkoholu; nad ranem ciało 20-letniej Polki znaleziono w wannie. Tragedia rozegrała się kilka...

zobacz więcej

Inny mężczyzna z lokalnej społeczności dodaje, że zamordowany Polak był tak miły, że nigdy nie minął sąsiadów bez serdecznego przywitania.

Zostawił żonę i dzieci


Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja. Główny inspektor Alan McAlpine zaapelował do świadków o przekazywanie informacji na temat okoliczności tragedii. – Młody człowiek stracił życie i musimy znaleźć odpowiedzialnych za to – podkreślił.

O zbrodni poinformował nas czytelnik, który skontaktował się z nami poprzez platformę Twoje Info. Jak ocenia, brytyjskie media przez dwa dni milczały na temat tej sprawy. Jak dodaje, to morderstwo „ewidentnie na tle narodowościowym i religijnym”.

35-latek zostawił żonę i dzieci. W internecie uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla jego bliskich.

Zobacz także: Zwłoki kobiety znalezione w walizce w Londynie. „Piękna Polka po czterdziestce”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej