RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Desperackie zagranie Hołowni. Chce rozwiązać Sejm

Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Artur Reszko)
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Artur Reszko)

Szymon Hołownia nie krył ostatnio zadowolenia z samego siebie. Z Lewicy udało mu się bowiem przejąć Hannę Gill–Piątek, a z Koalicji Obywatelskiej m.in. Joannę Muchę, Paulinę Hennig-Kloskę, Jacka Burego czy Tomasza Zimocha. Teraz media obiegła z kolei informacja, że jedna z posłanek Wiosny przeszła do Porozumienia. Hołownia przyznał, że jest tym oburzony. – Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jedyną decyzją, jaką ma do podjęcia ten Sejm, jest to, żeby się samorozwiązać – zaalarmował.

Immunitet Grodzkiego. „Trzeba się oczyścić z zarzutów”

Trzeba oczyścić się z zarzutów, które pojawiają się w przestrzeni publicznej; mamy nadzieję, że immunitet marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego...

zobacz więcej

W ostatnim czasie dochodzi do wielu politycznych transferów. Większość z nich to przejęcia działaczy różnych ugrupowań przez partię Szymona Hołowni. I nie chodzi tu tylko o głośne sejmowe transfery.

Na początku marca Polska 2050 chwaliła się, że w ich szeregi w woj. łódzkim wstąpili nowi radni miejscy, powiatowi oraz wojewódzcy. Wskazywano, że są to zarówno nowe w polityce twarze, jak i doświadczeni samorządowcy z innych ugrupowań.

W Senacie Szymonowi Hołowni udało się zabrać Borysowi Budce parlamentarzystę z województwa lubelskiego – Jacka Burego. Z kolei w Sejmie były dziennikarz stacji TVN „wzbogacił się” o Joannę Muchę, Paulinę Hennig-Kloskę, Tomasza Zimocha oraz Hannę Gill-Piątek.

Zobacz także:  „Szczepią ludzi na potęgę, żeby…”. Wizja Szymona Hołowni

– Wielu Polaków szuka nowej jakości na scenie politycznej i my na tę potrzebę odpowiadamy – mówiła w  wywiadzie dla portalu tvp.info Hennig-Kloska. Z kolei sam Szymon Hołownia chwalił się, że jego ugrupowanie ma już koło parlamentarne i może zacząć poważnie działać w Sejmie.

Szymon Hołownia: Mamy mnóstwo cudów

Oskarżają Polskę. „Jesteśmy w epicentrum antypolskiej kampanii”

Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została zatrzymana przez milicję. Polonijny dziennikarz na Białorusi Andrzej Poczobut mówi...

zobacz więcej

Teraz media obiegła informacja o tym, że polityczny transfer odbył się poza Hołownią. Chodzi o Monikę Pawłowską, która z Lewicy przeszła do Porozumienia.

Jak  ujawniali w rozmowie z portalem tvp.info politycy Kukiz’15, coraz bardziej prawdopodobna jest ich współpraca ze Zjednoczoną Prawicą. To wyraźnie zdenerwowało lidera Polski 2050.

– W tym Sejmie dzieją się takie rzeczy, że nagle lewica głosuje razem ze Zjednoczoną Prawicą. Posłanka Lewicy przechodzi do Zjednoczonej Prawicy – zaalarmował w TVN24 Hołownia.

Zobacz także:  Zmiana na podium. Hołownia stracił 25 proc. poparcia

Podkreślił też, że „antysystemowy Paweł Kukiz” rozważa współpracę z rządem, a oprócz tego „mamy jeszcze po drodze mnóstwo innych cudów”.

– Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jedyną decyzją, jaką ma do podjęcia ten Sejm, jest to, żeby się samorozwiązać. To jest jedyne, czego ja od tego Sejmu oczekuję – zaznaczył Hołownia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej