RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Immunitet Grodzkiego. „Trzeba się oczyścić z zarzutów”

Najnowsze

Popularne

Trzeba oczyścić się z zarzutów, które pojawiają się w przestrzeni publicznej; mamy nadzieję, że immunitet marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego zostanie uchylony, po to, aby mógł stanąć przed sądem i odpowiedzieć na pytania – powiedział wiceszef KPRP Piotr Ćwik.

Grodzki zrzeknie się immunitetu? Marszałek mówi o zastraszaniu

Jeśli partia rządząca, która od półtora roku urządza na mnie polowanie, chce tym sposobem uzyskać większość w Senacie, to ja na to mówię „nie” –...

zobacz więcej

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wystąpiła o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i skierowała w tej sprawie wniosek do Izby. Prokuratura Krajowa podała, że Grodzkiemu miałyby zostać postawione cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w okresie, kiedy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

Ćwik był pytany w TVP Info, w jaki sposób prezydent Andrzej Duda patrzy na sprawę marszałka Senatu. Wiceszef KPRP odparł, że prezydent przygląda się tej sprawie, podobnie jak cała opinia publiczna.

Trzeba się oczyścić z tego, co się pojawia, jeśli chodzi o te głosy pojawiające się w przestrzeni publicznej. Nadzieję mamy na to, że tak się właśnie stanie i ten immunitet zostanie uchylony po to, aby pan marszałek mógł stanąć i odpowiedzieć na pytania, które zostaną zadane – powiedział Ćwik.

Podkreślił, że uchylenie immunitetu daje możliwość stanięcia przed sądem i oczyszczenia się z zarzutów. – Bo przecież nikt nie stawia kropki na i, nie mówi, że te zarzuty znajdą potwierdzenie w trakcie procesu sądowego – zaznaczył.

Budka wsparł Grodzkiego. „Szkoda, że nie wystąpili razem z Gawłowskim i Nowakiem” [WIDEO]

Szef PO Borys Budka wsparł na konferencji marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który nie chce zrzec się immunitetu w związku z aferą korupcyjną. –...

zobacz więcej

Prokuratura zamierza postawić Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w latach 2006, 2009 i 2012 roku. „Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1500 do 7000 zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej” – podano w komunikacie PK.

O tym, że Grodzki jako lekarz mógł przyjmować łapówki, informowało pod koniec 2019 r. Radio Szczecin. Marszałek Grodzki wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.

– Jeśli partia rządząca, która od półtora roku urządza na mnie polowanie, chce tym sposobem uzyskać większość w Senacie, to ja na to mówię „nie” – oświadczył we wtorek na konferencji prasowej. Powiedział też, że od początku kadencji próbowano go na początku przekupić, potem podbierać senatorów, a teraz przyjęto „taktykę podstępnego zastraszania”.

Później w Polsat News zapewniał: „Nigdy w życiu i mogę to zeznać na mękach piekielnych, nie uzależniałem żadnego zabiegu ani jakiegokolwiek leczenia od jakichkolwiek wpłat pacjentów. To się kłóci z moją etyką zawodową i wychowaniem”.

Dopytywany, czy kiedykolwiek przyjmował pieniądze od pacjentów, a nie czy uzależniał od tego leczenie, odpowiedział: „Nie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej