RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Lockdown a tycie. Niepokojące wyniki badań

Ograniczona aktywność i podjadanie sprzyjają tyciu (fot. Pixabay)
Ograniczona aktywność i podjadanie sprzyjają tyciu (fot. Pixabay)

Najnowsze

Popularne

Dorośli Amerykanie tyli w tempie średnio około 0,8 kg miesięcznie w trakcie nakazów pozostania w domach wprowadzonych przez władze z powodu pandemii – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

Kiedy jesteśmy bardziej odporni na COVID-19? Eksperci wyjaśniają

Naukowcy zdobywają coraz więcej wiedzy o tym, kto ma większe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 i śmierci z powodu tej choroby. Cynk, witamina D,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Naukowcy z Kalifornii przebadali pod kątem przyrostu masy ciała blisko 300 Amerykanów z 37 stanów, przeprowadzając ponad 7,5 tys. pomiarów ich wagi.

Zgodnie z ich wnioskami w trakcie pandemicznych nakazów pozostania w domach dorośli mieszkańcy Stanach Zjednoczonych tyli o około 0,27 kg w 10 dni. W ciągu miesiąca daje to około 0,8 kg.

Najpowszechniejsze nakazy pozostawania w domach obowiązywały w USA na wiosnę 2020 r. W lecie wiele stanów złagodziło restrykcje, a Amerykanie zwiększyli swoją mobilność.

Naukowcy z San Francisco nie ukrywają, że odnotowywane przyrosty masy ciała były „prawdopodobnie odzwierciedleniem zmian w aktywności fizycznej i życiu codziennym”. Sami badani przyznawali, że w pandemii częściej zaglądali do lodówki i podjadali.

Konserwatywny portal „The Hill” spekuluje, że wielu Amerykanów zauważyło niekorzystny trend na swoich wagach. W 2020 r. gwałtownie wzrosła sprzedaż sprzętu do ćwiczeń fizycznych, a rekordowym wzięciem cieszyli się instruktorzy fitness prowadzący wirtualne zajęcia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej