RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje popularny aktor. W przeszłości był nominowany do Oscara

George Segal (fot. PAP/EPA/NINA PROMMER)
George Segal (fot. PAP/EPA/NINA PROMMER)

W wieku 87 lat zmarł nominowany do Oscara popularny amerykański aktor filmowy i muzyk George Segal. O śmierci artysty poinformowała jego żona Sonia. Jak przekazała, zmarł w swoim domu w Santa Rosa, w Kalifornii.

Nie żyje amerykański aktor Yaphet Kotto

W wieku 81 lat zmarł znakomity amerykański aktor Yaphet Kotto. Był znany m.in roli Kananga – przeciwnika Jamesa Bonda w filmie „Żyj i pozwól...

zobacz więcej

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dziś rano odszedł George Segal z powodu komplikacji po operacji wszczepienia bajpasów” – głosi oświadczenie Soni Segal przekazane we wtorek branżowym periodykom „Variety” i „Deadline Hollywood”.

Segal urodził się w Great Neck w stanie Nowy Jork. Rozpoczął karierę aktorską na scenie i w telewizji w Nowym Jorku w latach 60. ubiegłego wieku. Stał się znany po głównej roli w serialu komediowym telewizji ABC „The Goldbergs”.

Wyróżniający się osobistym urokiem i dowcipem Segal znany był zarówno z ról dramatycznych jak i komediowych; jego życiową pasją była gra na bandżo.

W 1981 r; wystąpił w nowojorskiej Carnegie Hall ze swoją grupą The Beverly Hills Unlisted Jazz Band.

Największym sukcesem filmowym Segala była rola w filmie z 1966 r. „Kto się boi Wirginii Wolf ” (reż. Mike Nichols), który był ekranizacją głośnego dramatu Edwarda Albee'go.

Cała obsada filmu, w tym Elizabeth Taylor i Richard Burton, którzy grali główne role, oraz Segal i Sandy Denis za role drugoplanowe, została nominowana do Oscara. Jednak upragnione statuetki dostały jedynie panie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej