RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Grodzki nie odda immunitetu. Sugeruje, że świadkowie zeznawali „pod wpływem przekupstwa” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Znalazły się trzy czy cztery osoby, które być może pod wpływem nacisku, przekupstwa czy z innych przesłanek, na przykład tego, że są zwolennikami PiS-u, zdecydowały się coś zeznawać – tak o osobach zeznających ws. domniemanej korupcji w szczecińskim szpitalu mówi marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Na wtorkowej konferencji prasowej był pytany, czy zrzeknie się immunitetu, by umożliwić działania prokuraturze.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu [WIDEO]

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do Kancelarii Senatu RP o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu – potwierdziła portalowi...

zobacz więcej

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wystąpiła w poniedziałek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i skierowała w tej sprawie wniosek do Izby. Jak przekazała portalowi tvp.info Prokuratura Krajowa, Grodzkiemu miałyby zostać postawione cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w okresie, kiedy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

Konferencja marszałka Grodzkiego


We wtorek na konferencji pasowej marszałek Tomasz Grodzki był pytany, czy nie byłoby honorowym wyjściem zrzeczenie się immunitetu i umożliwienie prokuratorskiego śledztwa. Polityk mówił, że na początku próbowano go przekupić, potem podbierać senatorów, a teraz przyjęto „taktykę podstępnego zastraszania”.

– Honor, przyzwoitość i reputacja, którą zbudowaliśmy wspólnie w Senacie Rzeczpospolitej, zobowiązuje mnie do tego, aby w Senacie pracować dla odniesienia ostatecznego zwycięstwa nad autorytarnymi rządami Prawa i Sprawiedliwości – odpowiedział Grodzki.

Zobacz także: Trzy tysiące złotych, dwa tysiące, tysiąc pięćset, pięćset dolarów. Grodzki oskarżany o korupcję

Dopytywany, czy zrzeczenie immunitetu nie pomogłoby oczyścić wokół niego atmosfery, Grodzki odpowiedział: „Jeśli znalazły się 3-4 osoby – bo tego jeszcze nie wiem – które być może pod wpływem nacisku, przekupstwa, czy z innych przesłanek, na przykład z tego, że są zwolennikami PiS-u, zdecydowały się coś zeznawać, to jestem przekonany, że gdyby prokuratura rzeczywiście nie była na usługach władzy, tylko niezależna, w ogóle nie skierowałaby tego nigdzie indziej” – stwierdził marszałek Senatu.

Zobacz także: Budka wsparł Grodzkiego. „Szkoda, że nie wystąpili razem z Gawłowskim i Nowakiem” [WIDEO]
teraz odtwarzane
Doktryna Neumanna w Senacie?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej