RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Grodzki zrzeknie się immunitetu? Marszałek mówi o zastraszaniu

Najnowsze

Popularne

Jeśli partia rządząca, która od półtora roku urządza na mnie polowanie, chce tym sposobem uzyskać większość w Senacie, to ja na to mówię „nie” – oświadczył marszałek Senatu Tomasz Grodzki, pytany o wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu [WIDEO]

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do Kancelarii Senatu RP o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu – potwierdziła portalowi...

zobacz więcej

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wystąpiła o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i skierowała w tej sprawie wniosek do Izby. Prokuratura Krajowa podała, że Grodzkiemu miałyby zostać postawione cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych, gdy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

Grodzki odpowiadając na pytania na konferencji prasowej w Senacie podkreślił, że kwestie uchylenia immunitetu podlegają w obu izbach parlamentu odpowiednim regulacjom, a marszałek jest z tych procedur w zasadzie wyłączony.

To idzie swoim trybem – zaznaczył. Zapytany wprost, czy zrzeknie się immunitetu, odparł, że wniosek w tej sprawie będzie podlegał procedurze senackiej.

Powiedział też, że od początku kadencji próbowano go na początku przekupić, potem podbierać senatorów, a teraz przyjęto „taktykę podstępnego zastraszania”. – Senat jest redutą demokracji, ostoją wolnej myśli i nadzieją na powrót praworządności w Polsce – stwierdził.

– Jeśli partia rządząca, która od półtora roku urządza na mnie polowanie, chce tym sposobem uzyskać większość w Senacie, to ja na to mówię „nie” – stwierdził.

Zdaniem przewodniczącego PO Borysa Budki atak na Grodzkiego jest nieprzypadkowy. – Opcja rządząca próbuje odwrócić uwagę od swoich oligarchów, od ludzi, którym ta prokuratura pomogła uniknąć odpowiedzialności karnej – stwierdził Budka na wspólnej konferencji z Grodzkim.

Zdaniem szefa PO materiały, które każdego dnia poznaje opinia publiczna, pokazują, jak bardzo prokuratura zaangażowana była w proces polityczny.

– Dzisiaj ten atak na prof. Grodzkiego tylko potwierdza, że polska prokuratura używana jest tylko i wyłącznie dla celów politycznych – powiedział Budka podczas konferencji w Senacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej