RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Siedmioro nowych aktorów w drugim sezonie „Wiedźmina”

Prace na planie drugiego sezonu „Wiedźmina” nie ustają(fot. James Minchin/Netflix/The Hollywood Archive/Photoshot/PAP)
Prace na planie drugiego sezonu „Wiedźmina” nie ustają(fot. James Minchin/Netflix/The Hollywood Archive/Photoshot/PAP)

Aktorki i aktorzy znani z takich seriali jak m.in. „Bridgertonowie”, „Downton Abbey” i „Outlander” dołączyli do obsady powstającego właśnie drugiego sezonu serialu platformy Netflix „Wiedźmin”. Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, wcielą się oni w postaci dobrze znane fanom książkowego cyklu Andrzeja Sapkowskiego, na którym oparty jest serial.

Znany jest oficjalny tytuł nowego filmu spod znaku „Resident Evil”

Oparta na motywach popularnej gry komputerowej pod tym samym tytułem seria filmów „Resident Evil” Paula W.S. Andersona z Millą Jovovich w roli...

zobacz więcej

Adjoa Andoh („Bridgertonowie”) wcieli się w postać Nenneke, arcykapłanki świątyni Melitele, przyjaciółki Yennefer i przybranej matki Geralta. Przez pewien czas opiekowała się Ciri.

Nie wiadomo, jak rozwinięta zostanie ta postać w serialu „Wiedźmin”, gdyż oficjalny opis tej postaci nie został jeszcze udostępniony. Podobnie ma się sprawa z pozostałymi nowymi postaciami, które pojawią się w drugim sezonie „Wiedźmina”.

Cassie Clare („Nowy wspaniały świat”) zagra w drugim sezonie „Wiedźmina” rolę Filippy Eilhart, redańskiej czarodziejki, która posiadła wiedzę polimorfii. Liz Carr („Devs”) wcieli się w postać Fenn, a Simon Callow („Cztery wesela i pogrzeb”) zagra jej partnera, Codringhera. Oboje prowadzą w Dorian zakład adwokacki „Codringher i Fenn”.

Przyjaciele i wrogowie zbierają się z całego kontynentu.

Opublikowany przez Netflix Poniedziałek, 22 marca 2021

Gwiazda „X–Menów” dołącza do dwóch Batmanów. Obsada filmu o kultowym barze

„The Tender Bar” to nowy film, na którego planie spotkają się dwaj popularni aktorzy, którzy w przeszłości wcielali się w role Batmana. Ben Affleck...

zobacz więcej

Kolejnymi nowymi twarzami w drugim sezonie „Wiedźmina” będą: Graham McTavish („Outlander”), Kevin Doyle („Downton Abbey”) i Chris Fulton („Bridgertonowie”). McTavish zagra rolę szpiega Dijkstry, Doyle wcieli się w rolę Ba'liana, który będzie najprawdopodobniej zupełnie nową postacią stworzoną na potrzeby serialu, z kolei Fultonowi przypadła w udziale rola czarodzieja nieudacznika Rience'a.

Zobacz także: Brytyjczycy chcą, by Arnold Schwarzenegger bronił Ziemi podczas inwazji kosmitów

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Ciri do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna – do swojego domu w Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony z Kontynentu walczą o dominację poza jego granicami, wiedźmin musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, którą posiada w środku – czytamy w oficjalnym opisie fabuły drugiego sezonu „Wiedźmina”.

Na razie nie wiadomo, kiedy serial będzie dostępny na platformie streamingowej Netflix.

źródło:

Zobacz więcej