RAPORT

Pogarda

„Gazeta Wyborcza” donosi: Za rządów PO-PSL wymuszano wyroki

Kolejne spekulacje ws. Daniela Obajtka (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Kolejne spekulacje ws. Daniela Obajtka (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” i reporterka oko.press przekonują w sieci, że politycy PiS wymusili kasację wyroku ws. Daniela Obajtka. Internauci szybko jednak wskazali, że chodzi o sierpień 2015 r., gdy Prawo i Sprawiedliwość było w opozycji. Na czele Sądu Najwyższego stała wtedy Małgorzata Gersdorf, popierana przez koalicję PO-PSL.

„GW” donosi o „procesie” Obajtka. Jest odpowiedź jego pełnomocnika

Zaprzeczam zmanipulowanym informacjom „Gazety Wyborczej” – napisał w oświadczeniu pełnomocnik Daniela Obajtka odnosząc się do poniedziałkowej...

zobacz więcej

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że w 2015 r. sąd w Sieradzu w wyroku na szefa brutalnej grupy przestępczej stwierdził, iż Maciej C. „Prezes” wręczył łapówkę wójtowi Pcimia Danielowi Obajtkowi i razem oszukiwali firmę Elektroplast. „Wtedy do kontrofensywy przystąpił PiS i wymógł na prokuratorze generalnym, by wniósł kasację” – napisano.

Doniesienia rozpowszechniają w sieci lewicowi dziennikarze. „Sąd w Sieradzu skazuje »Prezesa« i mówi o współudziale Obajtka. PiS wymusza kasację wyroku” – napisał Roman Imielski z „GW”.

„To się nie mieści w głowie. Politycy PiS wymusili skasowanie prawomocnego wyroku na gangstera” – dodała Bianka Mikołajewska z oko.press.

Zobacz także:  „GW” sugeruje, że Obajtek należał do gangu „Prezesa”. Jest odpowiedź Prokuratury Krajowej

Na ich wpisy szybko zareagowano w mediach społecznościowych.

Rozłam w Koalicji Obywatelskiej. Odchodzi czworo radnych

W klubie radnych Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu doszło do konfliktu. Połowa radnych – z liczącego dotąd osiem osób klubu – zdecydowała się...

zobacz więcej

„O proszę, politycy PiS wymusili skasowanie wyroku” – zacytował wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. „A konkretnie to wymusili na Sądzie Najwyższym, za czasów prezes Małgorzaty Gersdorf, w sierpniu 2015 r., będąc w opozycji. Tak właśnie było” – dodał polityk.

„To się nie mieści w głowie” – komentują internauci i podkreślają, że chodzi o czasy, go od lat w Polsce rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„PiS trząsł wymiarem sprawiedliwości za rządów PO” – żartują użytkownicy sieci.

Zobacz także:  Hejt kontrolowany, czyli jak Hołownia bronił syna Szydło

„To się nie mieści w głowie. Co ta prof. Gersdorf wyczyniała sterowana przez PiS za rządów PO” – dodają. Przypominają również, że Małgorzata Gersdorf w debacie publicznej stała przeważnie po tej samej stronie sporu, co obecna opozycja – pojawiając się m.in. na manifestacjach przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej