RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Masakra w supermarkecie. Jest wiele ofiar

Wśród ofiar jest funkcjonariusz (fot. TT/Boulder Police Dept.)
Wśród ofiar jest funkcjonariusz (fot. TT/Boulder Police Dept.)

10 osób zginęło w masowej strzelaninie w supermarkecie w Boulder w Kolorado. Wśród ofiar jest policjant. Podejrzany o masakrę mężczyzna, który doznał obrażeń został zatrzymany.

Strzelanina w sklepie z bronią palną. Dwie osoby i napastnik nie żyją

Do sklepu z bronią wszedł zamachowiec i zastrzelił dwoje ludzi – poinformował w niedzielę szeryf Nowego Orleanu (USA). W obronie obsługa sklepu i...

zobacz więcej

Tragedia miała miejsce około godz. 15 czasu lokalnego w supermarkecie King Soopers w miejscowości Boulder położonej około 40 kilometrów od Denver. Według świadków, uzbrojony w karabin automatyczny mężczyzna wszedł do sklepu i odtworzył ogień.

O 10 zabitych poinformowała agencja Associated Press powołując się na źródła policyjne. Wcześniej podczas konferencji prasowej komendant policji Kerry Yamaguchi w Boulder odmówił w rozmowie z mediami podania szczegółów zasłaniając się bardzo wczesnym etapem śledztwa. Powiadomił o zabiciu jednego funkcjonariusza oraz zatrzymaniu podejrzanego.

Informują rodziny


– Analizujemy informacje dotyczące miejsca zbrodni. Liczba ofiar jest znana prowadzącym dochodzenie, ale jesteśmy w trakcie powiadamiania rodzin i nie możemy jej ujawnić w tym momencie – powiedział podczas konferencji prasowej prokurator okręgowy Michael Dougherty.

Motywów jego działania oraz tożsamości nie podano.

Lokalne media opublikowały jednak zdjęcia uzbrojonych funkcjonariuszy, którzy prowadzili młodego mężczyznę w samych szortach z zakrwawioną nogą. Zabrano go do szpitala. Gubernator Kolorado Jared Polis napisał na Twitterze, że monitoruje wydarzenia rozgrywające się w Boulder. „Moje modlitwy są z naszymi krajanami z Kolorado pogrążonymi w smutku i żalu, podczas gdy dowiadujemy się więcej o rozmiarach tragedii” – tweetował.

Tragedia w Boulder była drugą masową strzelaniną w Ameryce w ciągu tygodnia. W miniony wtorek, w trzech różnych miejscach w Atlancie, w stanie Georgia, i okolicach zginęło osiem osób, w tym sześć kobiet pochodzenia azjatyckiego. Oskarżonym o zabójstwa jest 21-letni mężczyzna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej