SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Lider Obywateli RP „rezygnuje z aktywności”. Podał powód

Paweł Kasprzak rozważa jednak start w wyborach (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Paweł Kasprzak rozważa jednak start w wyborach (fot. PAP/Jakub Kamiński)

– Obywatele RP stracili frontmena. Zrezygnowałem z aktywności na pierwszej linii, tj. udziału w manifestacjach i ich organizacji, a teraz również z nagrywania programów do Obywatele.News. Nasza telewizja internetowa w ogóle zostanie zawieszona – zapowiada twórca opozycyjnego ruchu Obywatele RP Paweł Kasprzak. Dodaje, że „raczej” nie będzie się pojawiał na protestach, ograniczy też działalność publicystyczną.

Lider Obywateli RP na 48 godzin idzie do więzienia. Bo chce

Nie przyjął mandatu, nie zapłacił grzywny, nie stawił się na pracach społecznych, więc na dwa dni trafi do aresztu. Lider Obywateli RP...

zobacz więcej

Jak wyjaśnia lider popularnego niegdyś po stronie opozycyjnej ruchu i kandydat w wyborach do Senatu w 2019 r., jego decyzja powodowana jest sytuacją rodzinną.

– Przez te pięć lat mojej działalności w Obywatelach to żona zajmowała się i opieką nad chłopcami i utrzymywaniem rodziny. Teraz ja muszę wziąć to na siebie. Sytuacja jest bardzo trudna. Żona przeszła operację raka piersi, czeka ją radioterapia. Nasi dwaj synowie mają autyzm i wymagają opieki, której nie można zawiesić nawet na chwilę, bo straty byłyby nieodwracalne – wyznaje opozycjonista.

Dodatkowo jeśli chodzi o telewizję internetową, według Kasprzaka nie ma możliwości sfinansowania jej działalności z wpłat sympatyków.

Prawybory


Mimo to aktywista zamierza ponownie startować w wyborach, jeśli „opozycja zrobi taki ruch jak ostatnio, kiedy w Warszawie wystawiła Kazimierza Ujazdowskiego”. W 2019 r. Koalicja Obywatelska w znacznej większości okręgów wystawiła własnych kandydatów, pozostawiając niewiele miejsc innym strukturom opozycyjnym. Tak było m.in. w 44. okręgu wyborczym w Warszawie, gdzie kandydatem KO był Kazimierz Michał Ujazdowski. Paweł Kasprzak uważał, że wszystkie środowiska opozycyjne powinny przeprowadzić prawybory, ale gdy to się nie stało, wystartował i uzyskał 11 proc. głosów.

– Obywatele RP nie odpuszczą starań, by wybory po stronie opozycyjnej były bardziej demokratyczne i odbyły się prawybory – zapowiada tym razem.

Przeczytaj także: Kasprzak się dziwi, Tusk tumani

źródło:
Zobacz więcej