RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poseł PO pomylił Trzaskowskiego z Palikotem? Kolejny Borys miał problem [WIDEO]

Jak nazywa się ruch Rafała Trzaskowskiego? To pytanie nie pierwszy raz postawiono politykom PO. Na antenie TVP Info zmierzył się z nim poseł Piotr Borys i... nie poradził sobie najlepiej. W zasadzie nie poradził sobie wcale: w odpowiedzi podał nazwę „Twój Ruch” – problem w tym, że to nazwa zapomnianego już ugrupowania Janusza Palikota. W dodatku chwilę wcześniej Borys krytykował... szefa Platformy Borysa Budkę, który w wywiadzie dla Wyborczej wręcz ośmieszył inicjatywę prezydenta Warszawy.

Budka uderza w Trzaskowskiego. „Wyborcy opozycji będą w szoku”

Szef PO Borys Budka pytany o ruch Rafała Trzaskowskiego stwierdził, że było to hasło rzucone pod wpływem emocji kampanii wyborczej. – Nie ma...

zobacz więcej

W piątkowym wywiadzie Borys Budka stwierdził, że ruch Rafała Trzaskowskiego to było zaledwie hasło rzucone „pod wpływem emocji” kampanii wyborczej, z którego „potem trzeba się wycofywać”. Na pytania o to, dlaczego ruch jeszcze nie powstał, Budka odpowiedział: „I co on by zrobił?”.

Wywiad Budki ośmieszył ruch Trzaskowskiego


Po publikacji wywiadu wybuchła medialna burza. Pojawiały się komentarze, że przewodniczący Platformy musiał pokazać, kto rządzi w ugrupowaniu, w którym nie ma miejsca dla dwóch liderów.

Zobacz także: Budka boi się Trzaskowskiego. Za kulisami: Szpetnie go potraktował

W poniedziałek w programie „O co chodzi” na antenie TVP Info dyskusja rozpoczęła się od właśnie wspomnianego wywiadu i pytania, czy posłowie PO „grzebią masowy ruch polityczny” Trzaskowskiego. Poseł Piotr Borys (Platforma Obywatelska) uznał wywiad Borysa Budki za „niefortunny”.

„Twój ruch Rafała Trzaskowskiego” czy raczej... Janusza Palikota?


Chwilę po krytyce słów lidera partii Piotra Borysa zapytano o to, czy pamięta, jak nazywa się ruch Trzaskowskiego.

– Twój Ruch. Tak: Twój Ruch Rafała Trzaskowskiego – odpowiedział polityk. Prowadzący rozmowę dziennikarz Jacek Łęski zdawał się nie wierzyć, w to, co słyszy, jednak kolejne odpowiedzi były takie same: „Twój Ruch”.

Dziennikarz przypomniał Borysowi, że Twój Ruch to nazwa ugrupowania Janusza Palikota (które zresztą pod nowymi władzami w 2020 roku poparło w II turze wyborów prezydenckich Rafała Trzaskowskiego).

Zobacz także: Nie tylko Borys zapomniał nazwę ruchu Trzaskowskiego

Przypomnijmy: ruch Rafała Trzaskowskiego nazywa się Wspólna Polska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej