RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ruch Trzaskowskiego jednak będzie działać? Poseł PO: Myślę, że po epidemii [WIDEO]

Szef PO Borys Budka zdradził, że Rafał Trzaskowski zapowiedział budowę ruchu obywatelskiego pod wpływem emocji, a później jego partia musiała się z tych zapowiedzi tłumaczyć. Czy to oznacza, że „Wspólna Polska” prezentowana z pompą przez prezydenta Warszawy nie będzie dalej funkcjonować? – Ja myślę, że będzie działać, ale to zobaczymy, jak skończy się epidemia i jak będzie więcej przestrzeni do normalnej pracy programowej – powiedział tvp.info poseł KO Aleksander Miszalski. W przyszłym roku? – Mam nadzieję, że pandemia skończy się szybciej – odpowiedział.

Jarosław Rzepa (PSL): Ruch Trzaskowskiego to stracona szansa

– Osobiście myślałem, że przede wszystkim po tych wyborach jednak „coś” będzie, bo jednak połowa społeczeństwa poparła Rafała Trzaskowskiego i...

zobacz więcej

Wywiad Borysa Budki uderzający w Rafała Trzaskowskiego


Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka na temat ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego wypowiedział się na łamach „Gazety Wyborczej”. „To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba było się tłumaczyć. Taki jest kalendarz wyborczy, że wybory mamy za 3 lata. Nie da się utrzymać aktywności kampanijnej przez tak długi okres” – tłumaczył Budka. Zamiar stworzenia ruchu i związku zawodowego Trzaskowski ogłosił na spotkaniu ze zwolennikami 17 lipca, po kilkukrotnej zmianie terminu „Wspólna Polska” zadebiutowała 17 listopada. Czołowi politycy PO nie kojarzą jednak działań ruchu ani jego nawet jego nazwy. Do tej pory Trzaskowski uchodził za sojusznika Budki w PO. Nic dziwnego, że wywiad szefa PO zaskoczył wielu komentatorów świata polityki.

Zobacz także: Budka boi się Trzaskowskiego. Za kulisami: Szpetnie go potraktował

Jan Strzeżek z Porozumienia: Budka bardzo boi się, że Trzaskowski wygryzie go z fotela szefa PO


– Ja mam wrażenie, że Borys Budka bardzo się boi, że Rafał Trzaskowski, który ma dobre notowania w zakresie zaufania, może go wygryźć z fotela szefa PO i stąd taka nerwowa i nieprzemyślana wypowiedź i to w autoryzowanym wywiadzie. Mam wrażenie, że ta sytuacja pokazuje, jaki konflikt jest w PO i tak jak są nieskuteczni w zakresie radzenia sobie z problemami wewnętrznymi, tak samo byliby nieskuteczni, gdyby, nie daj Boże, doszli władzy – ocenił Jan Strzeżek z Porozumienia.

Aleksander Miszalski z PO: Nie ma żadnego konfliktu


– Nie dalej jak miesiąc temu Rafał Trzaskowski z Borysem Budką, czyli wiceprzewodniczący i przewodniczący partii prezentowali razem koncepcję polityczną i obszary programowe Platformy Obywatelskiej. Na pewno tu nie ma żadnego konfliktu ani spraw, które pan sugeruje. Myślę, że nieprecyzyjnie zostały wypowiedziane pewne kwestie. Zgodzimy się, że emocje w kampanii Rafała Trzaskowskiego były ogromne. Zgodzimy się też z tym, że ruch jeszcze nie działa w pełni możliwości – przekonywał poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski.

Poseł PO pomylił Trzaskowskiego z Palikotem? Kolejny Borys miał problem [WIDEO]

Jak nazywa się ruch Rafała Trzaskowskiego? To pytanie nie pierwszy raz postawiono politykom PO. Na antenie TVP Info zmierzył się z nim poseł Piotr...

zobacz więcej

Paweł Lisiecki z PiS: Liderzy PO nie traktują poważnie swoich wyborców


Czy wypowiedź Budki stawia w dobrym świetle liderów PO? Gdyby wygrali wybory, to też o swoich obietnicach mogliby powiedzieć, że padły pod wpływem emocji. – Te wypowiedzi Borysa Budki pokazują, że Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Rafał Trzaskowski i sam Budka nie traktują poważnie swoich wyborców. Zresztą, generalnie PO, w moim przekonaniu, pod przewodnictwem Borysa Budki przeżywa poważny kryzys. Wcześniej partią dowodził Grzegorz Schetyna, który nie był wybitnym liderem, ale uspokoił w niej nastroje, później nadeszły czasy Borysa Budki. W czasach konfrontacji z Szymonem Hołownią nie wygląda to wszystko najlepiej – stwierdził poseł PiS Paweł Lisiecki.

Zobacz także: Budka uderza w Trzaskowskiego. „Wyborcy opozycji będą w szoku”

Tomasz Trela z Nowej Lewicy: Trzaskowski chyba bardziej chce budować PO niż własny ruch


– Ja jestem zwolennikiem trzymania się bardzo mocno swoich deklaracji. Jak ja coś deklaruję, to staram się doprowadzić to do końca i prawie zawsze to wychodzi. Nie wiem, jakie są zwyczaje u kolegów w Platformie Obywatelskiej. Jeżeli Borys Budka pogrzebał ruch Rafała Trzaskowskiego, to znaczy, że trzeba zwracać uwagę na deklaracje polityczne panów z PO, bo szumnie było to zapowiadane, szumnie było o tym mówione, a po paru miesiącach na zapowiedziach się skończyło. Wydaje się, że Rafał Trzaskowski bardziej chce budować silną PO niż tworzyć własny ruch – powiedział poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Działania tego ruchu ograniczyły się do wmurowania kamienia węgielnego


– To pokazuje, że jest jakiś wewnętrzny konflikt między Rafałem Trzaskowskim i Borysem Budką. Widać, że Budka kontratakuje. Jego słowa są ośmieszające dla Trzaskowskiego, bo sugerują, że on wychodząc z jakąś inicjatywą ruchu społecznego „Czajka” tylko taką mistyfikację zrobił i to była taka wioska potiomkinowska na potrzeby chwili. Rafał Trzaskowski dał wiele dowodów na to, przesuwając chyba z pięć razy rozpoczęcie funkcjonowania tego ruchu obywatelskiego. Jak ten ruch zafunkcjonował, to tak naprawdę było jego jedyne działanie. Oprócz wmurowania kamienia węgielnego nic się więcej na tej budowie nie działo – ocenił Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej