RAPORT

Pogarda

Nowi pupile Elżbiety II. Wg mediów corgi został nazwany na cześć wuja królowej

Znane są imiona nowych pupili królowej Elżbiety II (fot. Buckingham Palace/Handout via REUTERS)
Znane są imiona nowych pupili królowej Elżbiety II (fot. Buckingham Palace/Handout via REUTERS)

Najnowsze

Popularne

Dla 94-letniej monarchini ostatnie tygodnie z pewnością nie były łatwe. Mąż Elżbiety II, książę Filip trafił do szpitala i przeszedł operację serca. Media emocjonowały się zaś wywiadem Meghan i Harry’ego, w którym padły oskarżenia o rasizm i nieudzielenie pomocy Meghan, gdy miała myśli samobójcze. W tych niełatwych momentach pocieszeniem dla królowej mogły stać się dwa nowe psy, które dostała w prezencie w połowie lutego. Teraz wyszło na jaw, jakie dostały imiona.

Skandal z udziałem Meghan Markle. Poszło o kolczyki

Meghan Markle podczas oficjalnych uroczystości dwukrotnie nosiła kolczyki, które są prezentem od saudyjskiego księcia oskarżonego o zlecenie...

zobacz więcej

Corgi to dla królowej Elżbiety II szczególna rasa. Od 18. roku życia, gdy dostała pierwszego takiego psa, suczkę Susan, do 2018 roku nieprzerwanie miała u swojego boku przynajmniej jednego pupila corgi lub dorgi (skrzyżowanie corgi i jamnika), a bywały takie momenty, że w królewskiej hodowli było ich jednocześnie aż pięć.

Według oficjalnych danych Pałacu Buckingham, przez te wszystkie lata królowa miała w sumie aż 30 pupili tej rasy. Dzięki temu, że wszędzie jej towarzyszyły, także podczas oficjalnych uroczystości i podróży, stały się jednym z symboli brytyjskiej monarchii i ocieplały surowy wizerunek królowej, bo poddani widzieli w niej nie tylko koronowaną głowę, ale także osobę kochającą zwierzęta.

Gdy na zamku Windsor, gdzie od początku pandemii mieszka królowa, w lutym pojawiły się dwa nowe szczeniaki, poddani nie mogli się doczekać informacji, jakie imiona nada im monarchini. Teraz już wiadomo. Zgodnie z tym, co podaje „The Sun”, jeden z psiaków (corgi) nazywa się Fergus, a drugi (dorgi) wabi się Muick.

Za obydwoma imionami kryje się historia związana z rodziną królewską. Imię Fergus według „The Sun” ma być hołdem dla wujka królowej Elżbiety Fergusa Bowes-Lyona, który zginął podczas I wojny światowej w 1915 roku. Natomiast imię Muick pochodzi od nazwy słynnej królewskiej posiadłości Muick nad jeziorem Loch w Szkocji, gdzie królowa Elżbieta i jej rodzina często wyjeżdżają latem.

Czytaj także: Pałac Buckingham wydał oświadczenie nt. wywiadu Meghan i Harry’ego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej