RAPORT

Pogarda

Politycy KO przyjechali do Pcimia. Mieszkańcy nie mieli litości [WIDEO]

Pcim. Starcie posła KO Marka Sowy z mieszkańcami (fot. twitter.com/SowaMarek)
Pcim. Starcie posła KO Marka Sowy z mieszkańcami (fot. twitter.com/SowaMarek)

Najnowsze

Popularne

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa i Aleksander Miszalski przyjechali do Pcimia, domagając się informacji ws. prezesa Orlenu Daniela Obajtka. – Nie możecie się pogodzić z przegraną. Zarówno w Polsce, jak i w Europarlamencie sr***cie do swojego gniazda – krzyczeli w ich kierunku mieszkańcy gminy. Apelowali do polityków KO, aby nie pokazywali się w tamtych stronach.

Kolejne transfery z opozycji? „Sygnalizują chęć wstąpienia do Porozumienia”

Monika Pawłowska z Lewicy przeszła do Porozumienia. Ten transfer zaskoczył wielu, a okazuje się, że to nie koniec. – Po stronie opozycji jest...

zobacz więcej

Poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa podczas briefingu przed Urzędem Gminy Pcim informował, że jego celem jest interwencja poselska. Chciał sprawdzić, czy była agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz rzeczywiście – tak jak pisała „Gazeta Wyborcza” – świadczyła pracę dla gminy.

– Faktycznie osoba, o której tutaj mówimy, pracowała na umowę-zlecenie w naszym urzędzie przez pewien okres czasu, niemniej chciałbym zapytać, czy jakieś przepisy byłemu pracownikowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabraniają w jakimkolwiek stopniu świadczenia takich usług i podejmowania pracy w dowolnym miejscu, oczywiście po zakończeniu swojej pracy w tamtej instytucji – odpowiadał wójt gminy Pcim Piotr Hajduk.

Zobacz także -> „GW” donosi o „procesie” Obajtka. Jest odpowiedź jego pełnomocnika

Jak ocenił, oskarżenia rzucane przez opozycję pod adresem Daniela Obajtka to „niedorzeczność”.

Mieszkańcy ostro: Nie możecie strawić bólu po przegranej


Konferencję polityków Koalicji Obywatelskiej próbowali z kolei zakłócić mieszkańcy. Gdy Marek Sowa zaznaczył, że sądy nie doszukały się nieprawidłowości w działaniach Obajtka i sugerował, że jest to skandal, zebrani odpowiedzieli: „Przecież to wasze sądy były!”.

Obajtek chce, by CBA sprawdziło jego finanse. Budka nie zdobył się na taki krok

Politycy opozycji od pewnego czasu poruszają temat nieruchomości Daniela Obajtka. Prezes Orlenu sam chce wyjaśnić tę kwestię za sprawą kontroli...

zobacz więcej

Przypominali również, że Sowa przez wiele lat był marszałkiem województwa małopolskiego.

– Szkoda, że nie był pan tak aktywny, gdy był pan marszałkiem. Bez przerwy rzucano nam tylko kłody pod nogi. Czemu pan wtedy nie przyjechał, jak żeśmy się rozbijali. A teraz nagle szuka pan dziury w całym. Trzeba było taką aktywność wykazać wcześniej, jak był pan marszałkiem – mówił jeden z mieszkańców.

Wśród rzucanych co chwila haseł pojawiały się też apele, by polityk Koalicji Obywatelskiej „wziął się za prawdziwą robotę”.

Zobacz także -> „GW” znów o Obajtku. Żaryn: To celowe wprowadzanie w błąd

– Wie pan, co jest najgorsze? – zaczął jeden z mężczyzn. – Nie możecie strawić bólu po przegranej. Nie możecie się pogodzić z przegraną. Zarówno w Polsce, jak i w Europarlamencie sr***cie do swojego gniazda. A jest takie powiedzenie: nie sr***j do swojego gniazda, bo ci przyjdzie jeszcze się z niego karmić. I zobaczymy, jak będzie – krzyczał.

Wówczas Marek Sowa odpowiedział, że gdy był marszałkiem województwa, gmina Pcim miała pełen dostęp do funduszy europejskich.

Te słowa wywołały śmiech zgromadzonych. – Tylko ich nie dostawała. Opowiadajcie takie farmazony, ale sami sobie – padło ze strony mieszkańców. Słychać było także: „Więcej się tu nie pokazujcie”.

Lewica wulgarnie atakuje Pawłowską: Hamulce puściły całkowicie

Posłowie Lewicy są wściekli po transferze Moniki Pawłowskiej do Porozumienia. Atakują ją wulgarnym hasłem Strajku Kobiet i każą się wynosić na...

zobacz więcej

Poseł Sowa alarmuje


Z kolei Marek Sowa stanowczo wracał do tematu byłej agentki CBA. Zaznaczał, że przez dwa i pół roku kobieta świadczyła usługi doradcze i prawnicze dla gminy Pcim, i otrzymała za to blisko 140 tysięcy złotych.

– Za dwa dni pracy w tygodniu – powiedział Sowa.

Zobacz także -> Pcim. „GW” sugeruje, że Obajtek należał do gangu „Prezesa”. Jest odpowiedź Prokuratury Krajowej

– Są to informacje poparte konkretnymi dokumentami, umowami, których kopie od pana wójta w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy – przekonywał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej