RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dziś początek zgrupowania. Kiedy debiut Paulo Sousy?

Trener Paulo Sousa podczas konfererencji prasowej online, 15 bm (fot. PAP/P.Nowak)
Trener Paulo Sousa podczas konfererencji prasowej online, 15 bm (fot. PAP/P.Nowak)

Najnowsze

Popularne

Po różnych perturbacjach polscy piłkarze rozpoczynają pierwsze zgrupowanie pod wodzą Paulo Sousy. Część kadrowiczów już jest w Warszawie. Biało-Czerwonych czekają trzy mecze eliminacji mistrzostw świata, w których mogą zagrać w silnym składzie.

Sousa ogłosił finalną kadrę reprezentacji Polski na marcowe eliminacje MŚ

Selekcjoner reprezentacji Paulo Sousa zmniejszył z 35 do 27 piłkarzy ostateczną kadrę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata. Zgrupowanie...

zobacz więcej

Polacy rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od rywalizacji z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Portugalczyka Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Wszystkie mecze eliminacji pokaże Telewizja Polska.

Kadra pod ścisłym nadzorem


Z uwagi na pandemię koronawirusa zgrupowanie w Warszawie, podobnie jak jesienią ubiegłego roku, będzie odbywać się przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych. Zawodników i sztab kadry wciąż obowiązuje specjalny protokół medyczny UEFA.

Zgodnie z procedurami wszyscy mają zostać trzykrotnie przebadani pod kątem koronawirusa, ale tym razem dojdą jeszcze jedne testy. – Niezależnie od tych obowiązkowych badań przedmeczowych, od razu po przyjeździe na zgrupowanie każdy przejdzie szybki test antygenowy – powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Na Anglię z Lewandowskim. „Podziękowania dla Kancelarii Premiera”

„Do Londynu pojedziemy w pełnym składzie” - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. To oznacza, że w starciu...

zobacz więcej

Piłkarzy oraz sztab będą oczywiście obowiązywać maseczki, nie tylko podczas przemieszczania się w hotelu.

– Tak naprawdę maseczek nie zakładamy tylko przy spożywaniu posiłków i w trakcie treningów. Będziemy jeść przy stołach pięcioosobowych. Na treningi planujemy jeździć dwoma autokarami. Podzielimy się po równo, chodzi o to, żeby było mniej osób w jednym autokarze i dzięki temu zachowany określony dystans pomiędzy nimi – podkreślił Kwiatkowski.

Dziennikarze nie będę mieć bezpośredniego dostępu do piłkarzy, a konferencje prasowe, z wyjątkiem prawdopodobnie tych przedmeczowych i tuż po meczach, odbędą się w formie wideo.

W ostatnim czasie najwięcej mówiono o wątpliwościach dotyczących występu trzech napastników kadry w Londynie, co przyznawali Sousa i prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Dyplomatyczny sukces

O krok od linczu. Sędzia uciekł ze stadionu przed piłkarzami [WIDEO]

Sędzia pokazał zawodnikowi żółtą kartkę i… musiał uciekać, gdzie pieprz rośnie. Do groźnej sytuacji doszło podczas meczu bułgarskiej IV ligi...

zobacz więcej

Chodziło o przepisy dotyczące kwarantanny po powrocie z Wielkiej Brytanii dla piłkarzy występujących w Niemczech (Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka) oraz we Francji (Arkadiusza Milika).

Ostatecznie jednak wszyscy piłkarze będą mogli zagrać na Wembley. W piątek wieczorem Instytut Roberta Kocha, czyli organ określający obostrzenia sanitarne, jakie obowiązują w Niemczech, zaktualizował wytyczne związane z pandemią COVID-19. Według nowych regulacji Wielka Brytania przestała być traktowana przez Niemcy jako obszar najwyższego ryzyka.

PZPN ma już przesłane mailem pisma z Bayernu Monachium i Herthy Berlin, zezwalające na udział Lewandowskiego oraz Piątka w tym meczu. Jest już także podobny dokument z francuskiej federacji dotyczący Milika. W sobotę francuskie ministerstwo sportu zezwoliło na udział piłkarzy z ligi tego kraju na grę w meczach eliminacji MŚ poza Unią Europejską.

„Do Londynu pojedziemy w pełnym składzie. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli. Dodatkowe słowa podziękowania dla Kancelarii Premiera” – napisał już w piątkowy wieczór na Twitterze prezes Boniek. Sousa, który w styczniu zastąpił na stanowisku selekcjonera Jerzego Brzęczka, powołał początkowo do kadry 35 zawodników, a następnie skrócił listę do 27 nazwisk. Nie ma wśród nich m.in. regularnie występującego wcześniej w kadrze Tomasza Kędziory.

Zgrupowanie ma rozpocząć się oficjalnie w poniedziałek od wideokonferencji z udziałem Lewandowskiego, a w godzinach popołudniowych kadrowicze przeprowadzą pierwsze zajęcia na boisku treningowym Legii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej