RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Absurdalny atak „Wyborczej”. Nie spodobał im się las, gdzie drzewa sadził prezydent

Andrzej Duda wziął udział w inauguracji akcji „Łączą nas drzewa” (fot.Igor Smirnow/KPRP)
Andrzej Duda wziął udział w inauguracji akcji „Łączą nas drzewa” (fot.Igor Smirnow/KPRP)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Andrzej Duda, sadząc drzewa w leśnictwie Bączki w nadleśnictwie Garwolin, zainaugurował ogólnopolską akcję „Łączą nas drzewa” – przekazała w niedzielę Kancelaria Prezydenta RP. Dziennikarzom „Gazety Wyborczej” nie spodobał się jednak… las, do którego udała się głowa państwa.

„GW” znów o Obajtku. Żaryn: To celowe wprowadzanie w błąd

„Wyborcza” znów pisze nieprawdę twierdząc, że osoba zatrudniona w jednej ze sp. z gr. Orlen wcześniej w CBA kontrolowała ośw. majątkowe D. Obajtka...

zobacz więcej

W Polsce co roku sadzi się około pół miliarda drzew. Kompleksy leśne zajmują 29,6 proc. powierzchni Polski, a co ósme drzewo ma powyżej 100 lat. Według planów ministerstwa środowiska poziom zalesienia kraju ma systematycznie rosnąć i niedługo przekroczy próg 30 proc.

Zachęcają do tego Lasy Państwowe, które w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zainaugurowały akcję „Łączą Nas Drzewa”, która ma podnieść w społeczeństwie świadomość o roli drzew w przyrodzie.

Włączył się do niej prezydent Andrzej Duda i na zaproszenie Lasów Państwowych pojechał zasadzić drzewo. Wybór padł na Nadleśnictwo Bączki niedaleko Garwolina.

To nie spodobało się dziennikarzom „Wyborczej”.

„Od rana w niedzielę próbowaliśmy skontaktować się z prezydenckim rzecznikiem prasowym, ale ten nie odbierał od nas telefonu. Chcieliśmy zapytać, dlaczego właśnie to nadleśnictwo wybrał w tym roku prezydent dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Lasów” – czytamy w opublikowanym artykule.

Przedstawicieli „Wyborczej” zdziwił fakt, że Duda pojechał do nadleśnictwa, w którym pracuje leśnik oskarżony o kłusownictwo.

Dziennikarze z Czerskiej próbowali połączyć ten fakt z wizytą prezydenta Dudy. Nie udało się.

źródło:
Zobacz więcej