RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zmiana na podium. Hołownia stracił 25 proc. poparcia [SONDAŻ]

Szymon Hołownia ma powód do zmartwień (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Szymon Hołownia ma powód do zmartwień (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

O jedną czwartą spadły notowania Polski 2050 – wynika z najnowszego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Ugrupowanie Szymona Hołowni utrzymuje się na podium, choć na drugie miejsce awansowała Koalicja Obywatelska. Na czele sondażu niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość.

„Szczepią ludzi na potęgę, żeby…”. Wizja Szymona Hołowni [WIDEO]

Zdaniem Szymona Hołowni rząd PiS „szczepi ludzi na potęgę”, bo planuje organizację przedterminowych wyborów, które pozwolą mu zdobyć samodzielną...

zobacz więcej

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w tę niedzielę, najwięcej badanych zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę – 33,2 proc, na KO 18,5 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni 13,2 proc. – wynika z badania United Survey.

W Sejmie zasiedliby także posłowie Lewicy, na którą zagłosowałoby 9,3 proc. ankietowanych. Tuż nad progiem wyborczym znalazła się także Konfederacja, uzyskując 6,5 proc. głosów oraz PSL – Koalicja Polska. Na tę partię oddanie głosu zadeklarowało 6,3 proc. ankietowanych. Z sondażu wynika też, że 12,9 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosowałoby w wyborach do Sejmu.

Koalicja Budki wyprzedziła Hołownię


W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni na zlecenie WP, opublikowanego przed dwoma tygodniami, partia rządząca zyskała 0,2 pkt. proc., koalicja pod przywództwem Borysa Budki +1 pkt. proc., a notowania ugrupowania Hołowni spadły aż o 4,5 pkt. proc. – a więc jedną czwartą.

Według nowego badania, frekwencja wyborcza wyniosłaby 46,9 proc. Na pytanie o udział w wyborach odpowiedź „zdecydowanie tak” udzieliło 36,6 proc. respondentów. Natomiast 10,3 proc. przekazało, że „raczej tak”. 47,5 proc. badanych wyraziło niechęć do udziału w wyborach, z czego 23,9 proc. przekazało, że „zdecydowanie nie” oddałoby swojego głosu. Natomiast 5,6 proc. respondentów nie jest jeszcze zdecydowana w tej sprawie. Sondaż został przeprowadzony 19 marca metodą CATI na grupie tysiąca dorosłych Polaków. Zobacz także: Najnowsze sondaże. „Budka nie ma mandatu, by mówić w imieniu opozycji"

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej