RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja. Policja chwaliła się przejęciem ecstasy. Okazało się, że to żelki

Były to popularne żelki truskawkowe (fot.TT/Préfecture de Police)
Były to popularne żelki truskawkowe (fot.TT/Préfecture de Police)

Policja z francuskiej miejscowości Saint-Ouen pochwaliła się w mediach społecznościowych, że przechwyciła narkotyki, których wartość oszacowano na milion euro. Jak donosi dziennik „Le Parisien” , analizy toksykologiczne wykazały jednak, że zabezpieczone tabletki nie mają w sobie żadnych substancji psychoaktywnych. Redakcja – powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą – podaje, że w rzeczywistości funkcjonariusze przejęli zmielone żelki Haribo.

Polsko-egipski gang sprzedawał narkotyki m.in. góralom z Podhala

Polsko-egipski gang handlarzy narkotyków rozbili funkcjonariusze CBŚP i prokuratorzy małopolskich „pezetów”. Na terenie Krakowa i okolic oraz na...

zobacz więcej

W środę francuska policja poinformował o zatrzymaniu młodego Algierczyka handlującego kradzionymi telefonami. W jego mieszkaniu znaleziono 23 urządzenia, 800 euro w gotówce oraz 25 kg różowego proszku i tabletki, a także maszynę do produkcji narkotyków. Policja poinformowała na Twitterze, że przechwyciła ecstasy, a wartość towaru szacowana jest na milion euro.

Okazało się jednak, że w rzeczywistości funkcjonariusze mieli do czynienia z… popularnymi truskawkowymi żelkami. Przeprowadzona w czwartek analiza toksykologiczna wykazała, że proszek był środkiem neutralnym, który nie podlegał środkom odurzającym ani substancji trującej”.

Algierczyk został wypuszczony na wolność, ale policja będzie prowadzić przeciwko niemu dochodzenie związane z obrotem kradzionymi przedmiotami. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna proszkował żelki. Zdaniem policji tabletki były rozprowadzane na „podziemnych imprezach”, możliwe więc, że Algierczyk próbował w ten sposób oszukiwać potencjalnych klientów, chcących nabyć narkotyki.

źródło:
Zobacz więcej