RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hiszpania. Epidemiolodzy ostrzegają przed czwartą falą koronawirusa

W Andaluzji  podczas ostatniej doby zanotowano blisko 1,2 tys. infekcji  (fot. PAP/EPA/Fernando Alvarado)
W Andaluzji  podczas ostatniej doby zanotowano blisko 1,2 tys. infekcji  (fot. PAP/EPA/Fernando Alvarado)

Najnowsze

Popularne

Hiszpańscy epidemiolodzy ostrzegają, że wraz ze zwiększającą się liczbą zakażeń w większości wspólnot autonomicznych, w Hiszpanii rozpoczęła się już czwarta fala epidemii koronawirusa. Za jej wywołanie winią nasilające się zakażenia wariantem brytyjskim.

Koronawirus. Najczarniejsza doba w Hiszpanii. Ogromna liczba zgonów

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zmarło z powodu zakażenia koronawirusem 838 osób, to najwięcej jak do tej pory, jeśli chodzi o bilans...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Z sobotniego komunikatu służb wspólnot autonomicznych Hiszpanii wynika, że odsetek zakażeń brytyjskim wariantem SARS-CoV-2 przekracza już w większości regionów 75 proc. Najwyższy, wynoszący 100 proc., występuje w regionie Asturii, na północy kraju.

Innymi wspólnotami o wysokiej liczbie zakażeń brytyjskim wariantem koronawirusa są Katalonia oraz Kantabria, gdzie jego odsetek wśród wszystkich infekcji SARS-CoV-2 sięga już 85 proc.

Najwyższy wzrost zakażeń odnotowano w Andaluzji


  Choć w sobotę ministerstwo zdrowia Hiszpanii nie podało bilansu epidemicznego, to jednak z danych medycznych służb regionalnych wynika, że wspólnotą o najwyższym wzroście zakażeń była Andaluzja, na południu. Zanotowano tam podczas ostatniej doby blisko 1,2 tys. infekcji, czyli najwięcej od początku marca.

Wariant brazylijski


  W piątek wieczorem główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon odnotował, że inną groźną odmianą koronawirusa jest wariant brazylijski. Ujawnił, że służby medyczne badają rzadki przypadek ponownej infekcji tą mutacją u jednego z pacjentów.

Cytowane w sobotę przez specjalistyczne pismo „Redaccion Medica” organizacje lekarskie oraz epidemiolodzy wskazują, że wraz z notowanym wzrostem infekcji w większości wspólnot autonomicznych Hiszpanii można już mówić o początku czwartej fali epidemii w tym kraju. Spodziewają się oni nasilenia Covid-19 w okresie Świąt Wielkanocnych.

Według resortu zdrowia Hiszpanii dotychczas w całym kraju zachorowało na Covid-19 ponad 3,2 mln osób, a zmarło 72,9 tys.

Zobacz także: Hiszpania chce wprowadzić koronapaszporty. Liczy na turystów   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej