RAPORT

Pogarda

Markiewicz: Hiena jeszcze trochę pogryzie Obajtka i weźmie się za kogoś innego

Najnowsze

Popularne

Na wielkich interesach zawsze ktoś zyskuje, a ktoś na nich traci; komuś ten deal przeszkadzał – ocenia prawnik i wykładowca akademicki Marek Markiewicz. W programie „Salon dziennikarski” komentował ataki opozycji i niektórych mediów na prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Przypomniał zarzuty korupcyjne stawiane kolejnym politykom związanym z PO, a także skazanie Józefa Piniora i ocenił, że po tych wydarzeniach „ktoś musiał oberwać i Obajtek rzeczywiście dość dobrze się do tego nadawał”.

Ten wywiad był powodem tajnej narady u Tuska. Co Klich w TVN24 mówił o Smoleńsku? [WIDEO]

W ujawnionym przez dziennikarzy „Magazynu Śledczego Anity Gargas” nieznanym nagraniu rozmowy Donalda Tuska z Edmundem Klichem mowa jest o wywiadzie...

zobacz więcej

Od kilku tygodni media związane z opozycją donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków m.in. do prokuratury, NIK i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku byłego wójta Pcimia.

Prezes Orlenu odpiera zarzuty


Obajtek konsekwentnie zaprzecza zarzutom. Jak podkreśla, został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, a jego dochody są udokumentowane. Zapewnił, że nie ukrywa majątku. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat.

Na antenie TVP Info w programie „Salon dziennikarski” mec. Marek Markiewicz ocenił, że Obajtek „wyrósł trochę ponad poziom”, więc zamiast go podnieść, starają się go teraz „przydusić”.

„Ktoś musiał oberwać, a Obajtek się nadawał”


– Na mój prawniczy nos zaraz będzie końcówka śledztwa pana Nowaka, który – jeśli potwierdza się zarzuty – to przy prezesie Obajtku to jak Himalaje – stwierdził prawnik.

Wskazał także na skazanie niedawno prawomocnym wyrokiem za korupcję na 1,5 roku więzienia byłego senatora PO Józefa Piniora, a także zarzuty stawiane Sławomirowi Neumannowi czy senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu.

– Oczywiście ktoś musiał oberwać i rzeczywiście Obajtek dość dobrze się do tego nadawał, bo twarz ma taką jakąś krzywawą i nie zawsze jest zachwycony – komentuje z ironią Markiewicz. Jak ocenia, na wielkich interesach „zawsze ktoś zyskuje, a ktoś traci”. – Nie trzeba być wielkim prawnikiem, żeby wiedzieć, że komuś ten deal przeszkadzał – podsumował i dodał, że „hiena jeszcze troszkę pogryzie Obajtka i weźmie się za kogoś innego”.

Zobacz także: Piotr Adamowicz o porównaniu brata do Obajtka: Nie widzę analogii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej