RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Najnowsze sondaże. „Budka nie ma mandatu, by mówić w imieniu opozycji"

Sondaż. Paulina Hennig-Kloska (Polska2050) komentuje (fot. PAP/Paweł Supernak)
Sondaż. Paulina Hennig-Kloska (Polska2050) komentuje (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Platforma Obywatelska przeżywa trudny moment i po wielu latach spada w sondażach z drugiego na trzecie miejsce. – Borys Budka musi dziś odpowiedzieć sobie sam na pytanie, dlaczego wyborcy go opuszczają – mówi portalowi tvp.info Paulina Hennig–Kloska z Polski2050. Zaznacza jednak, że nie chce już skupiać się na Koalicji Obywatelskiej. Na nasze pytanie, czy jej partia negocjuje już kolejne transfery, posłanka odpowiada: „Rozmowy są prowadzone z różnymi politykami”.

Nie ujawniono analiz, kazano radnym głosować. Absurd ws. miliardowej inwestycji

Warszawscy radni KO dali zielone światło budowie III linii metra. Ogłoszony zaledwie kilka dni temu plan Rafała Trzaskowskiego natychmiast wchodzi...

zobacz więcej

Portal tvp.info: W najnowszym  sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje PiS, ale Polska2050 znalazła się na drugiej pozycji. Również ze średniej po pięciu sondażach marca 2021 roku wynika, że przegoniliście już Koalicję Obywatelską.

Paulina Hennig–Kloska (Polska2050): Nasze dobre sondaże, które utrzymują się od dłuższego czasu, dają nam wiele dodatkowej energii do działania, dlatego chciałabym serdecznie podziękować za zaufanie, którym coraz chętniej obdarzają nas obywatele. Osobiście mam zawsze do sondaży spory dystans.

Wychodzę z założenia, że prawdziwe sondaże wyciągamy z urny wyborczej. Zrobimy więc wszystko, żeby nasz wynik był jak najlepszy w dniu wyborów. Te sondaże potwierdzają jednak, że wielu Polaków szuka nowej jakości na scenie politycznej i my na tę potrzebę odpowiadamy.

Zobacz także -> Budka uderza w Trzaskowskiego. „Wyborcy opozycji będą w szoku”

Pokonanie Platformy Obywatelskiej już teraz jest jednak faktem. Oznacza to, że Polska2050 zaczyna rozdawać karty wśród opozycji?

Mamy małą reprezentację w Sejmie, bo podczas ostatnich wyborów nie było nas jeszcze na listach. Gdy przyjdą kolejne wybory, naszą ambicją będzie wygrana, bo ona da możliwość zmieniania Polski na lepsze. 

Zostawiła Szłapkę i Budkę dla Hołowni. Kim jest Paulina Hennig-Kloska?

Paulina Hennig-Kloska przeszła w poniedziałek do Polski 2050 Szymona Hołowni. Posłanka pochodzi z Gniezna. Pierwszy raz jej nazwisko obiegło...

zobacz więcej

Teraz skupiamy się na budowaniu wizji naprawy kraju i planie, jak ją zrealizować. Przedstawiliśmy nasz program ws. uporządkowania relacji państwo–Kościół. Pod koniec marca będziemy prezentować wizję tego, jak chcemy walczyć ze zmianami klimatu i wdrażać trudną, ale niezbędną transformację gospodarki.

Zaprezentowaliśmy 19 naszych rekomendacji dotyczących tego, jak lepiej mierzyć się z epidemią, co trzeba pilnie zmienić w organizacji służby zdrowia. Obecnie pracujemy też nad tym, jak odpolitycznić spółki skarbu państwa. Do wyborów pójdziemy z teczką pełną rozwiązań wyczekiwanych od lat przez Polaków. 

Czyli Szymon Hołownia nie ma ambicji bycia liderem opozycji i zastąpienia Borysa Budki, który jak dotąd zdecydowanie widział się w takiej roli?

Dla Polaków ważne jest to, co chcemy zrobić dla Polski po PiS-ie, a nie to, kto jest dzisiaj liderem opozycji. Wyborcy często oburzają się na przepychanki, kto stoi na czele opozycji. Borys Budka musi dziś odpowiedzieć sobie sam na pytanie, dlaczego wyborcy go opuszczają. Zapewne nie ma mandatu, by mówić w imieniu całej opozycji, bo jej nie reprezentuje. Ja jednak nie zamierzam skupiać się na Borysie Budce, Koalicji Obywatelskiej i ich problemach. Szkoda mi na to czasu. 

Dla mnie lider jest jeden i jest nim Szymon Hołownia. W sondażu, o którym pan wspomniał, co czwarty Polak stawia dziś na Szymona Hołownię i Polskę 2050. 

Zobacz także -> Tomasz Zimoch dołącza do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni

Czy Polska2050 szykuje kolejne transfery? Negocjujecie z następnymi działaczami PO lub Lewicy, którzy chcieliby porzucić obecne ugrupowania?

Kiedy Kukiz’15 w Zjednoczonej Prawicy? „Może to kwestia 2-3 tygodni”

Ugrupowanie Pawła Kukiza stawia PiS-owi twarde warunki, ale szanse na współpracę tych ugrupowań są coraz większe. Poseł Jarosław Sachajko...

zobacz więcej

Rozmowy trwają. Są prowadzone z różnymi politykami. Po raz kolejny chciałabym jednak powtórzyć, że nie plotkujemy o transferach, póki nie są to oficjalne decyzje. Gdy takie zapadną, media na pewno się o tym dowiedzą. 

Nawet gdy pani transfer z Nowoczesnej do Polski2050 był już pewny, nie chciała pani tego potwierdzić. Również Tomasz Zimoch odchodząc z KO zapewniał, iż stanie się posłem niezrzeszonym… a już kilka dni później był jednak w partii Szymona Hołowni.

Zobacz także -> Posłanka Polski 2050 nie wierzy w teorię Hołowni? „To był element humoru”

Szum medialny, który zrodził się wokół mojego przejścia był wyłącznie wynikiem braku decyzji z mojej strony. Gdy decyzja zapadła, przed nikim tego nie ukrywałam.

Z kolei w sprawie Tomka Zimocha wszyscy wiemy, że bardzo trudno jest być posłem niezrzeszonym. Trzeba wówczas brać odpowiedzialność za szereg ustaw i głosowań, które każdego dnia odbywają się w Sejmie. Rozumiem więc jego decyzję i cieszę się, że do nas dołączył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej