RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Budka uderza w Trzaskowskiego. „Wyborcy opozycji będą w szoku”

Borys Budka komentuje ruch Rafała Trzaskowskiego (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Borys Budka komentuje ruch Rafała Trzaskowskiego (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Szef PO Borys Budka pytany o ruch Rafała Trzaskowskiego stwierdził, że było to hasło rzucone pod wpływem emocji kampanii wyborczej. – Nie ma bardziej szczerych słów niż takie, w których Borys Budka przyznaje, że w kampanii wyborczej oszukiwali Polaków – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info Jarosław Krajewski, poseł PiS. Podkreśla, że nie jest zaskoczony słowami lidera PO, ale na pewno będą nimi zszokowani wyborcy prezydenta Warszawy. Sprawę w sieci komentuje już także wielu polityków i internautów.

Kiedy Kukiz’15 w Zjednoczonej Prawicy? „Może to kwestia 2-3 tygodni”

Ugrupowanie Pawła Kukiza stawia PiS-owi twarde warunki, ale szanse na współpracę tych ugrupowań są coraz większe. Poseł Jarosław Sachajko...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski po przegranych wyborach prezydenckich robił dobrą minę do złej gry. Zapewniał, że osiągnął sukces i będzie to wykorzystywał tworząc nowy ruch. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Borys Budka przyznał teraz, że: „To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się tłumaczyć”.

Pytany, dlaczego ruch ostatecznie nie powstał, szef Platformy Obywatelskiej dodał: „I co on by zrobił?”

Borys Budka wywołał dyskusjęWiele osób odczytuje to jako umniejszenie roli polityka, który zagraża przywództwu Budki w Platformie Obywatelskiej.

Zobacz także:  Działacz Solidarności mocno: Trzaskowskiego nie wywozili do lasu

– Ale jest to też przyznanie się do wielkiego oszustwa. To oszustwo miało polegać na puszczeniu oka do wyborców totalnej opozycji i sugerowaniu im, że będzie jakaś nowa forma współpracy – mówi portalowi tvp.info Jarosław Krajewski, warszawski poseł PiS. – Ja nie jestem tym nawet zaskoczony. To po prostu chwila szczerości. Ale w szoku będą zapewne wyborcy opozycji, a szczególnie ci Rafała Trzaskowskiego – dodaje polityk.

„Borys Budka ujawnił, że nie traktowali poważnie ruchu Trzaskowskiego”

Rafał Trzaskowski zakażony koronawirusem

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. Wcześniej informował,...

zobacz więcej

Jarosław Krajewski uważa, że Rafał Trzaskowski słynie z lenistwa i nicnierobienia.

– Jan Grabiec jako rzecznik PO prosił swego czasu Rafała Trzaskowskiego, by nie był on gospodarzem stolicy na pełen etat. I Trzaskowski to życzenie konsekwentnie realizuje. Koncentruje się na ogólnopolskiej polityce, porzucił zarządzanie Warszawą. Wie, że połowę kadencji kompletnie przespał, więc teraz na szybko rzuca hasła o kładce przez Wisłę za 180 mln zł czy budowie III linii metra – wymienia polityk PiS.

Jego zdaniem z wywiadu Budki płynie sygnał, że „PO jest niekonsekwentna i oszukuje swoich wyborców”. – Borys Budka ujawnił, że nie traktowali poważnie ruchu Trzaskowskiego. Przypominam, że politycy Platformy mieli nawet potężne problemy, by wymienić nazwę tego projektu – zaznacza polityk.

Krajewski twierdzi również, że „nie ma bardziej szczerych słów niż takie, w których Borys Budka przyznaje, że w kampanii oszukiwali wyborców”.

Zobacz także:  Trzaskowski informuje o III linii metra. „Będzie woził powietrze!”

Borys Budka zaskoczył? Lawina komentarzy w sieci


W gronie osób zaskoczonych wypowiedzią i szczerością Borysa Budki znalazł się najwyraźniej m.in. Szymon Hołownia. Szef Polski 2050 udostępnił na Twitterze fragment z wypowiedzią lidera Platformy Obywatelskiej i dodał jedynie: „Ojej”. „Słodki Jezu... Czy nikt nie czytał w Platformie tego wywiadu przy okazji autoryzacji? Przecież ten fragment to jest samozaoranie 12/10” – napisał jeden z dziennikarzy portalu gazeta.pl.

„Powstał sequel książki Donalda Tuska. Borys Budka: Szczerze” – zażartował warszawski radny PiS Michał Szpądrowski i nawiązał do książki byłego szefa PO o takim właśnie tytule. „W księgarniach i salonach prasowych od wtorku za jedyne 6.99 zł” – napisał.

Zobacz także:  „Wspólna Polska” Rafała Trzaskowskiego. Schetyna: Tego projektu dzisiaj nie ma

Jedna z internautek przypomniała z kolei, jak niespełna rok temu Borys Budka mówił o ruchu Trzaskowskiego: „Budujemy nową solidarność. Trzaskowski pokazuje, że potrzebna jest odnowa”. Dzisiaj polityk PO zupełnie zmienił narrację.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej