RAPORT

Pogarda

Gucci sprzedaje buty za 46 zł. Jest tylko jeden haczyk

Najnowszy model sneakersów został wyceniony na zaledwie 11,99 dolarów (fot. Materiały prasowe)
Najnowszy model sneakersów został wyceniony na zaledwie 11,99 dolarów (fot. Materiały prasowe)

Najnowsze

Popularne

Włoski dom mody Gucci sprzedaje serię butów, których cena może zaskoczyć. Najnowszy model sneakersów został wyceniony na zaledwie 11,99 dolarów (ok. 46 zł.). Jest tylko jeden haczyk: by wyjść w nich na zewnątrz, konieczny będzie smartfon.

Diament w czole to za mało. Raper ma kolejny szalony pomysł

Gdy kupił wart 25 miliony dolarów diament zapowiedział, że wszczepi go sobie w czoło. Choć niemal wszyscy uznali to za żart, raper Lil Uzi Vert...

zobacz więcej

Buty Gucci, mimo że zostały stworzone przez słynnego projektanta Alessandro Michele, tak naprawdę nie istnieją w świecie materialnym. Są formą tokena niezamiennego (NFT), którym podpisano fotograficzny filtr rzeczywistości rozszerzonej. Konsument płaci tu za aplikację.

Aby było to możliwe, dom mody współpracuje z białoruską platformą Wanna, która specjalizuje się w wykorzystywaniu rozszerzonej rzeczywistości do tworzenia modeli 3D.

Dyrektor platformy Wanna chce dalej rozwijać możliwości wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w świecie mody.

Na czym będą zarabiać marki?


– Za pięć, może 10 lat stosunkowo duża część przychodów marek modowych będzie pochodzić z produktów cyfrowych. Naszym celem jako firmy jest zastąpienie zdjęć produktów czymś, co jest o wiele bardziej angażujące i co przypomina doświadczenie zakupów offline – tłumaczy.

Technologia Wanna była już wykorzystywana m.in. przez Reeboka i Pumę jako „wirtualna przymierzalnia”. Buty Gucci są jednak pierwszym oryginalnym produktem platformy.

Dom mody zapewnił, że liczba par butów nie zostanie ograniczona i będzie je można wymieniać między konsumentami.

Zobacz także: Skonfiskowano sześć kotów wykorzystywanych do prania pieniędzy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej