RAPORT

Wojna na Ukrainie

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. W tych województwach będzie ślisko

IMGW ostrzega przed oblodzeniem (fot. PAP/Michał Walczak)
IMGW ostrzega przed oblodzeniem (fot. PAP/Michał Walczak)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed oblodzeniem w czternastu województwach, a także przed opadami śniegu w województwach: dolnośląskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Powrót zimy – chłodne arktyczne powietrze i śnieg. IMGW zapowiada ostrzeżenia

Kolejny pochmurny dzień z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w górach. Rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski prognozuje, że wiatr...

zobacz więcej

Ostrzeżenia pierwszego i najniższego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, a także dla zachodniej części województwa lubelskiego oraz dla powiatów kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego i nowodworskiego w województwie pomorskim.

Instytut prognozuje tam zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna przy gruncie na północnym wschodzie kraju może sięgać -8 st. C, a na południu i południowym wschodzie -16 st. C.

Z kolei w województwach: dolnośląskim, pomorskim i w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu, który będzie powodował miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Czytaj także: Kolejny atak zimy. Wrócą mrozy i śnieg [PROGNOZA]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej