RAPORT

Pogarda

Grabiec drwi z doniesień o ochronie Obajtka. Internauta: Korzystał z niej poprzedni prezes

Jan Grabiec (fot. PAP/Mateusz Marek)
Jan Grabiec (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Za zgodą Rady Nadzorczej Orlenu prezes Daniel Obajtek uzyskał ochronę – wynika z nieoficjalnych doniesień Interii. „Oligarchowie w Rosji też mają własną ochronę” – skomentował drwiąco tę informację rzecznik PO Jan Grabiec. Jeden z internautów przypomniał mu, że z ochrony korzystał Dariusz Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen za rządów PO-PSL.

„Ujawnili mój adres, latają drony, dziecko płacze”. Obajtek martwi się o bezpieczeństwo

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że ostatnie publikacje „Gazety Wyborczej” na jego temat są kłamstwem i wielką nagonką. Artykuły...

zobacz więcej

Portal Interia.pl zwrócił się do biura prasowego Orlenu z pytaniami dotyczącymi ochrony prezesa Daniela Obajtka. „Ochrona menedżerów, którzy podejmują strategiczne decyzje, nie jest niczym nadzwyczajnym. W większości przypadków stanowi ona element kontraktów menedżerskich. Podobnie jest w przypadku ochrony członków zarządu PKN ORLEN” – czytamy w odpowiedzi, jaką otrzymali dziennikarze.

Biuro prasowe spółki zaznaczyło, że „tego typu ochrona była już przyznawana w uzasadnionych przypadkach wielokrotnie w czasie kilku poprzednich kadencji zarządów, co najmniej na przestrzeni ostatnich 10 lat”. Dodano, że „w każdym przypadku zgodę na jej przyznanie wyraża Rada Nadzorcza PKN ORLEN”.

„Zapewniamy jednak, że podstawą do uruchomienia takiej procedury muszą być realne zagrożenia dla zdrowia lub życia, wynikające z pełnionej w PKN ORLEN funkcji” – podkreśliło biuro prasowe spółki.

Do tych doniesień odniósł się w kpiący sposób rzecznik Platformy Jan Grabiec. „Oligarchowie w Rosji też mają własną ochronę” – napisał na Twitterze. W odpowiedzi jeden z internautów przypomniał mu, że z ochrony korzystał prezes PKN Orlen za rządów PO-PSL, Dariusz Jacek Krawiec. Do wpisu dołączył dokument, w którym jest mowa o zwrocie kosztów ochrony domu byłego prezesa spółki.

Czytaj także: Fala memów i żartów zalała sieć. „Afera parówkowa wstrząsnęła krajem”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej