
Posłanka PiS Małgorzata Wassermann, która w katastrofie smoleńskiej straciła ojca, przyznała, że jest rozczarowana, iż wyjaśnianie tej sprawy trwa tyle lat. – Jak najbardziej podpisałabym się pod wnioskiem o audyt w podkomisji smoleńskiej – zaznaczyła.
Rafał Trzaskowski zaliczył wpadkę chwaląc się, że obalał komunę od 1990 r. „To śmieszne i groteskowe” – komentują internauci. Podobnego zdania jest...
zobacz więcej
W kwietniu minie 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Małgorzata Wassermann przyznała w rozmowie z Polsat News, że jest rozczarowana czekaniem tyle czasu na dowody potwierdzające, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.
– Dość długo czekamy na rozstrzygnięcia, a chciałabym wiedzieć, co jest tego przyczyną. Cierpliwie czekam 11. rok na to, żeby na twardych przesłankach i dowodach dowiedzieć się, jak wyglądał przebieg tej katastrofy, bo dramatyczny skutek wszyscy znamy – powiedziała córka Zbigniewa Wassermanna.
Małgorzata Wassermann dodała, że „choćby z uwagi na upływ czasu i pojawiające się wątpliwości" chciałaby, aby doszło do przeprowadzenia audytu prac podkomisji smoleńskiej.
Zobacz także -> Jarosław Kaczyński złożył hołd przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej
– Czuję się rozczarowana tym, że upłynęło 11 lat i nie mamy wyników, ale też rozumiem, że taka praca wymaga czasu – dodała.
Warszawscy radni poinformowali o kolejnym niepokojącym zachowaniu polityków Koalicji Obywatelskiej w sprawie Jolanty Brzeskiej. „Na sesji rady...
zobacz więcej
Wassermann została zapytana o to, czy ona i inne rodziny ofiar katastrofy są informowane o postępach w pracach komisji.
– Jeżeli chodzi o prokuraturę, nie mamy żadnych informacji. Nie mam żadnej wiedzy, na jakim etapie jest postępowanie i co się tam dzieje – odpowiedziała. Jak dodała, nie ma także wiedzy dotyczącej prac komisji, choć – jak podkreśliła – podkomisja musi pracować w sposób niejawny.
10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
Zobacz także -> „Katastrofa smoleńska nierozerwalnie związana z pamięcią o zbrodni katyńskiej”
Życie stracił również m.in. Zbigniew Wassermann – polski polityk, prawnik i prokurator. W latach 2005–2007 minister-członek Rady Ministrów, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji.