RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tesla na trybie autopilota uderzyła w radiowóz

Na szczęście nikt nie ucierpiał (fot. Michigan State Police/Twitter)
Na szczęście nikt nie ucierpiał (fot. Michigan State Police/Twitter)

Samochód marki Tesla jadący w trybie autopilota uderzył w radiowóz policji stanowej w amerykańskim stanie Michigan. Federalna agencja wszczęła dochodzenie w sprawie wypadku.

Tragiczny wypadek. Samochód uderzył w drzewo, nie żyje 38-latek

Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze powiatowej między Łobżenicą a Rudną (woj. wielkopolskie). – 38-latek kierujący mercedesem stracił...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w środę po godzinie 1 nad ranem czasu lokalnego w okolicach Lansing. Elektryczny samochód marki Tesla prowadzony przez 22-letniego mężczyznę uderzył w policyjne auto stojące przy drodze. Funkcjonariusz zatrzymał się przy innym aucie, które zderzyło się z jeleniem.

W wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowca tesli został ukarany mandatem za jazdę z nieważnymi tablicami rejestracyjnymi.

Jest dochodzenie


Federalna Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu na Autostradach (NHTSA) wysłała przedstawicieli do Michigan, żeby zbadali okoliczności zdarzenia.

Media zwracają uwagę, że to kolejny wypadek z udziałem tesli w tym stanie w ciągu niecałego tygodnia. Do poprzedniego doszło w Detroit, choć wówczas kierowca nie używał funkcji autopilota – zwraca uwagę lokalna telewizja WDIV-TV. Władze koncernu Tesla wskazały, że autopilot stosowany w autach oraz funkcja „w pełni samodzielnej jazdy” to systemy wspomagające kierowcę i że kierujący pojazdem musi być zawsze gotowy do interwencji.

Firma była ostatnio krytykowana przez rządową Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) za niewystarczające dbanie, by kierowcy korzystający z trybów autonomicznych byli skupieni za kierownicą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej