RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Schetyna zapytany o trzy sukcesy PO. Kłopotliwa sytuacja na antenie [WIDEO]

Jakie sukcesy PO Grzegorz Schetyna uważa za najważniejsze? (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Jakie sukcesy PO Grzegorz Schetyna uważa za najważniejsze? (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna został poproszony w Radiu ZET o wymienienie „trzech sukcesów PO”. Wyraźnie zakłopotany polityk dopytywał, czy chodzi o osiągnięcia „ostatnich dni, tygodni czy lat”.

Schetyna znów punktuje Budkę. „Wiem, jak wygrać z PiS-em”

Były szef PO Grzegorz Schetyna nie oszczędza ostatnio obecnego lidera opozycji. Teraz został przez dziennikarzy zapytany, czy Budka jest dla niego...

zobacz więcej

Schetyna komentował m.in. zapowiedziane dzień wcześniej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowe obostrzenia, związane z epidemią koronawirusa. Były lider PO mówił m.in. o tym, że powinny zostać zamknięte kościoły, ponieważ „limit wiernych jest nie do wyegzekwowania”.

„Nie łatwo wymienić sukcesy PO”


Na antenie padło też pytanie o to, jakie sukcesy PO uważa za najważniejsze. Poproszono o wymienienie trzech. Na kłopot z udzieleniem przez Schetynę odpowiedzi zwracają uwagę w internauci. „Nie jest łatwo wymienić sukcesy PO” – komentują na Twitterze.

Ostatecznie był przewodniczący partii wskazał jako największy z sukcesów „zbudowanie pozycji Polski w Europie przez osiem lat rządów” PO-PSL. Na drugim miejscu – zdaniem Grzegorza Schetyny – znalazło się „podniesienie roli samorządów i stworzenie konstrukcji, która pozwala na zbudowanie wyjątkowych relacji między rządem a samorządem”.

– Bardzo mocna pozycja w relacjach transatlantyckich, budowana prze bardzo świetne relacje z USA, ale przede wszystkim bardzo dobre umiejscowienie Polski przez umiejscowienie szefów MON w NATO – wymienił jako trzecie z osiągnięć. – Na pozycji czwartej powiedziałbym o polityce społecznej, konstrukcji darmowych żłobków, dopłat do przedszkoli, tego wszystkiego, co było naszą inwestycją w demografię – podsumował Schetyna.

Zobacz także: Problemy Grzegorza Schetyny z zapamiętaniem „sześciopaku Schetyny”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej