RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Błaszczak: Zwiększam liczbę brygad WOT [WIDEO]

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał decyzję powołania kolejnych trzech nowych brygad WOT – w woj. podkarpackim, lubelskim i mazowieckim. Tym samym do końca przyszłego roku ma być w Polsce 18 brygad WOT.

MON organizuje konkurs. Pomoc weteranom i ich bliskim

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs „Wdzięczni weteranom działań poza granicami państwa”. Jego celem jest m. in. organizowanie pomocy...

zobacz więcej

Błaszczak poinformował, że podpisał decyzję dot. rozwoju WOT w Zegrzu na odprawie podsumowującej działania Wojsk Obrony Terytorialnej w ubiegłym roku.

– Dziś mamy 15 brygad WOT. Docelowo, do końca przyszłego roku, powstanie 18 brygad WOT – czyli trzy nowe brygady WOT powstaną w województwach, w których jest największe zainteresowanie służba, ale też – i to jest bardziej istotne – które stanowią z punktu widzenia bezpieczeństwa naszej ojczyzny miejsca kluczowe – zapowiedział Błaszczak.

Wymienił województwa: podkarpackie i lubelskie, w których powstaną kolejne, drugie w tych województwach, brygady WOT oraz woj. mazowieckie, gdzie powstanie trzecia brygada (po 5 i 6 stołecznej brygadzie WOT).

Zobacz także: Nowe okręty dla Marynarki Wojennej. Szef MON: Mają odstraszać ewentualnego agresora

– Warszawa jest największą aglomeracją w Polsce, liczba ludności w Warszawie się zwiększa, (...) Warszawa też jest nawiedzana różnymi problemami związanymi ze sprawami klęsk żywiołowych. Obecność kolejnej brygady WOT – nie ulega wątpliwości – jest potrzebna – ocenił szef MON.

– Do połowy przyszłego roku powstanie sześć nowych Batalionów w ramach już funkcjonujących brygad. M.in. to batalion, który powstanie tu w Zegrzu, gdzie mieści się dowództwo WOT i mieści się także centrum »Sonda« – czyli centrum kształcenia – będzie również kolejny batalion. Kolejne bataliony powstaną w woj. lubelskim – w Kraśniku czy województwie warmińsko–mazurskim – w Ełku i w jeszcze trzech lokalizacjach – dodał Błaszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej