RAPORT

Pogarda

Piotr Adamowicz o porównaniu brata do Obajtka: Nie widzę analogii

Piotr Adamowicz odniósł się do zarzutów wobec Daniela Obajtka (fot.  PAP/Wojciech Olkuśnik, Jan Dzban)
Piotr Adamowicz odniósł się do zarzutów wobec Daniela Obajtka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Jan Dzban)

Najnowsze

Popularne

Nie ustaje atak polityków opozycji i związanych z nią mediów na Daniela Obajtka. Poseł KO Piotr Adamowicz, pytany o podobieństwo sytuacji wokół prezesa PKN Orlen do zabitego prezydenta Gdańska, jego brata Pawła Adamowicza, deklaruje: Nie widzę analogii. I dodaje, że w sprawie Obajtka napisał interpelację do ministra sprawiedliwości.

„Ujawnili mój adres, latają drony, dziecko płacze”. Obajtek martwi się o bezpieczeństwo

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że ostatnie publikacje „Gazety Wyborczej” na jego temat są kłamstwem i wielką nagonką. Artykuły...

zobacz więcej

Daniel Obajtek zapowiedział złożenie wniosku do Prokuratury Krajowej, by ta sprawdziła decyzję krakowskich śledczych z 2016 r. Chodzi o odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego składania przez niego fałszywych zeznań.

O kontrolę zwrócił się też do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jego adwokat podkreśla, że oświadczenia majątkowe Obajtka były wielokrotnie badane przez różne służby, w tym m.in. przez CBA i prokuraturę za czasów rządów poprzedniej koalicji.

Mimo to od kilkunastu dni temat prezesa Orlenu nie schodzi z pierwszych stron gazet, a posłowie opozycji organizują kolejne konferencje w jego sprawie.

Obajtek nękany przez media


We wtorek na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu szef portalu tvp.info Samuel Pereira – w czasie dyskusji o pozywaniu dziennikarzy w Polsce przez wydawnictwo RASP – ocenił, że Obajtek jest nękany przez media, porównując tę sytuację z morderstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

– Dziennikarze mają prawo pytać i brat nie miał o to pretensji. Ale czymś innym jest opisywanie nowych, wychodzących na jaw wątków, a czymś innym stałe nękanie, nachodzenie, nawet podczas inauguracji roku szkolnego, stawianie pytań z tezą pod materiał z określonym wydźwiękiem – mówi brat nieżyjącego prezydenta Gdańska, poseł KO Piotr Adamowicz.

Zobacz także: Wszystkie media zajmowały się majątkiem Adamowicza, a atakowali go koledzy z PO

Pytany o podobieństwa między tymi sprawami Piotr Adamowicz deklaruje: „Nie widzę analogii”. Jak tłumaczy, w przypadku jego brata „najmniejsza wątpliwość była przedstawiana jak niemal pewnik, coś niemal udowodnionego”. Winą za to obarcza TVP.

Zobacz także: Nagonka na syna Beaty Szydło. „Podłe i obrzydliwe”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej