RAPORT

Wojna na Ukrainie

Celebryci zgłaszali się na wolontariat. Co zostało z zapowiedzi po aferze szczepionkowej?

Aktorzy nie chcą komentować sprawy (fot. PAP/Andrzej Rybczyński, Marcin Bielecki)
Aktorzy nie chcą komentować sprawy (fot. PAP/Andrzej Rybczyński, Marcin Bielecki)

Po dwóch miesiącach afera ze szczepieniami celebrytów poza kolejnością nieco przycichła. Powszechne oburzenie „skłoniło” kilka znanych osób do refleksji. Między innymi aktorzy Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna na gorąco zapowiadali, że odpokutują całą akcję w formie wolontariatu. Jakie są tego efekty?

Nie tylko Janda i Miller. Są nazwiska kolejnych zaszczepionych celebrytów

Nie milkną kontrowersje wokół szczepień znanych osób na COVID-19. Okazuje się, że prócz byłego premiera Leszka Millera i aktorki Krystyny Jandy...

zobacz więcej

RAPORT: Równi i równiejsi? „Elity” zaszczepione przed medykami

Choć dziś niewielu może już pamiętać o głośnej akcji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym zaoferowano szczepienia na COVID-19 celebrytom, włączając ich do grupy zerowej przed medykami, aktualne są zobowiązania, które wówczas padły.

Afera szczepionkowa w WUM


Jeszcze w styczniu część z zaszczepionych – jak choćby europoseł KO Leszek Miller – nerwowo reagowała na sugestie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, by odpracowali niezasłużony przywilej w formie wolontariatu. Jednak pojawiały się też pozytywne odpowiedzi na wezwanie szefa MZ.

Zobacz także: Trzy wypowiedzi prof. Gacionga. Jak rektor WUM zmieniał swoją wersję ws. „akcji szczepień” [WIDEO]

– Trzeba to zrobić. Uważam, że to jest dobry pomysł – mimo że w całej tej awanturze moje intencje były czyste – więc ja tego nie odbieram jako jakąś karę – komentował propozycję jeden z zaszczepionych aktorów Wiktor Zborowski w Radiu ZET. Z kolei „Wprost” informował wówczas, że pierwszym, który zgłosił chęć wzięcia udziału w wolontariacie był Krzysztof Materna.

Co zostało z zapowiedzi celebrytów?


„Pan Materna pytany przez nas dziś o to, czy odbywa ów wolontariat, sprawy nie zechciał skomentować” – podaje tygodnik, przypominając, że już w styczniu aktor odpowiadał, że „nie będzie się takimi informacjami dzielił, ani im zaprzeczał”.

Zobacz także: Leszek Miller „nie odpokutuje” szczepionki? Komentarze polityków [WIDEO]
teraz odtwarzane
Kontratak Millera

Materna nie chciał odpowiedzieć także na pytania portalu tvp.info.

„Drugi z dwójki aktorów rzucił słuchawką” – dodaje „Wprost”, wskazując na Zborowskiego' zauważa, że opinia publiczna powinna dowiedzieć się „w jaki sposób wyróżnieni zastrzykiem celebryci, zgodnie ze swoimi zapowiedziami zresztą, odpracowali wpadkę”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej