RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Prezydent Tanzanii zmarł na COVID-19. Był koronasceptykiem

Magufuli był sceptycznie nastawiony do pandemii
Magufuli był sceptycznie nastawiony do pandemii

Wiceprezydent Tanzanii Samia Sulhu Hassan ogłosiła w środę w państwowej telewizji, że prezydent John Magufuli nie żyje. Był on znany z bagatelizowania pandemii koronawirusa; od kilku tygodni nie pokazywał się publicznie; media i opozycja twierdzą, że zachorował na COVID-19.

Nowa mutacja koronawirusa we Francji. Nie wykrywają jej tradycyjne testy

We Francji potwierdzono przypadek wystąpienia nowego wariantu koronawirusa – poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Nie wiadomo, czy jest...

zobacz więcej

„Z wielkim żalem informuję, że dziś, 17 marca 2021 r. o godz. 17 straciliśmy naszego odważnego przywódcę, prezydenta Tanzanii Johna Pombe Josepha Magufuli, który zmarł na serce w szpitalu Mzena w Dar es Salaam, gdzie był leczony” – powiedziała w TBC.

Sceptycznie nastawiony do pandemii

61-letni Magufuli od 27 lutego nie pokazywał się publicznie, a media podawały, że leży w szpitalu w Nairobi, gdzie jest podłączony do respiratora i choruje na COVID-19. Jego chorobie zaprzeczyli wysokiej rangi politycy rządowi.

Magufuli, sceptycznie nastawiony do pandemii, był krytykowany za sposób, w jaki radzi sobie z koronawirusem w Tanzanii: ani razu nie wprowadzono w tym kraju kwarantanny, a w zamian władze zalecały poleganie na sile modlitwy i tradycyjnych metodach leczenia, takich jak inhalacje parą wodną.

Czytaj więcej: Atak nożycami chirurgicznymi na oddziale covidowym. Kobieta zmarła

W maju ubiegłego roku prezydent nakazał zaprzestanie liczenia zakażeń koronawirusem; poinformował, że w Tanzanii wycofano stosowanie testów na obecność koronawirusa, ponieważ dały wynik dodatni przy badaniu próbek m.in. kozy i papai.

a miesiąc później ogłosił, że jego kraj wyeliminował SARS-CoV-2 po trzech dniach postu i modlitw.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej