RAPORT

Pogarda

Nieznane na rynku arcydzieło Jacka Malczewskiego trafi na aukcję

„Prządka” po niemal stu latach jest znów prezentowana badaczom i publiczności (fot. Agra-Art Dom Aukcyjny)
„Prządka” po niemal stu latach jest znów prezentowana badaczom i publiczności (fot. Agra-Art Dom Aukcyjny)

Najnowsze

Popularne

„Prządka” – nieznany na rynku sztuki obraz Jacka Malczewskiego z 1922 r. – trafi na aukcję, którą 21 marca organizuje Agra-Art. Licytacja dzieła rozpocznie się od kwoty 1,7 mln zł – w ocenie ekspertów szacunkowa wartość obrazu sięga nawet 2,5 mln zł.

Prace Ewy Juszkiewicz. Na wystawie pokazano prawie dwumetrowe „Strąki”

Warszawska DESA Unicum pokazała prace Ewy Juszkiewicz. Na wystawie „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989”  można też zobaczyć obrazy innych...

zobacz więcej

W Domu Aukcyjnym Agra-Art odbędą się w niedzielę dwie następujące po sobie aukcje – Sztuki Współczesnej oraz Sztuki Dawnej. Poza obrazem Jacka Malczewskiego licytowane będą trzy dzieła Zdzisława Beksińskiego, w tym dwa pochodzące z kolekcji japońskiej.

Rozmach i skala monumentalnego „Pożegnania z pracownią. Prządka” (rozmiar płótna to 175 na 211 cm), a także charakterystyczne dla stylu tego artysty nasycenie symboliką, powoduje, że dzieło Jacka Malczewskiego – jak zwraca uwagę Agra-Art – można uznać za jedno z najważniejszych w ostatnim okresie twórczości tego wybitnego polskiego malarza.

Obraz po niemal stu latach jest znów prezentowany badaczom i szerokiej publiczności. Można się spodziewać, że znane dotąd jedynie z przedwojennej reprodukcji dzieło wejdzie do kanonu polskiej sztuki – poinformował Dom Aukcyjny Agra-Art. 

W katalogu Aukcji Sztuki Dawnej, oprócz obrazu Jacka Malczewskiego, znalazły się również dzieła najwybitniejszych polskich twórców, w tym Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Władysława Czachórskiego, Juliusza i Wojciecha Kossaków, Meli Muter, Leona Wyczółkowskiego, Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza i innych klasyków polskiego malarstwa.

Pół miliona za obraz Beksińskiego na aukcji online

Pół miliona zł zapłacił uczestnik aukcji online w Sopockim Domu Aukcyjnym za obraz Zdzisława Beksińskiego „Bez tytułu” z 1970 r. – informuje...

zobacz więcej

Do katalogu Aukcji Sztuki Współczesnej trafiły również trzy olejne prace Zdzisława Beksińskiego, z których dwie pochodzą ze słynnej kolekcji Muzeum Sztuki Europejskiej w japońskiej Osace.

Na aukcji będą licytowane wybitne prace innych klasyków nowoczesności, m.in. Jerzego Nowosielskiego, Alfreda Lenicy, Jana Lebensteina, Kazimierza Mikulskiego i Tadeusza Dominika. 

Wszystkie obiekty aukcyjne można obejrzeć po wcześniejszym umówieniu się i przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego w Galerii DA Agra-Art przy ul. Wilczej 70 w Warszawie.

Zobacz także: Muzeum Narodowe w Lublinie otwarte. „Muzea są kochane przez Polaków” [WIDEO]

  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej