RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zofia Klepacka: Przekonałam kobietę, aby nie usuwała dziecka

Windsurferka podkreśliła, że „fundamentem życia jest rodzina” (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Windsurferka podkreśliła, że „fundamentem życia jest rodzina” (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Polska windsurferka Zofia Klepacka podzieliła się ze słuchaczami Radia Warszawa historią o kobiecie, która zamierzała dokonać aborcji. Dzięki namowom sportsmenki miała zmienić zdanie.

Niech żyje Polska! „Niepodległościowy Raj Konny” dla osób z niepełnosprawnością

Podwarszawska gmina Jabłonna wspólnie z Fundacją „Dzielna Matka” uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, organizując rajd konny...

zobacz więcej

„ Nie ukrywam, że udało mi się uchronić pewną kobietę przed tym, aby nie robiła aborcji. Napisała do mnie i w rozmowie okazało się, że jest w nieciekawej sytuacji. Jestem szczęśliwa, bo swoim świadectwem przekonałam tę kobietę, aby nie usuwała dziecka. Uważam, że jak będziemy o tym głośno mówić, to inni również będą brali z nas przykład” – mówiła windsurferka na antenie. 

„Fundamentem życia jest rodzina”


Klepacka podkreśliła, że „fundamentem życia jest rodzina”. Przeciwniczka aborcji zachęcała słuchaczy, żeby głośno mówili o swoich przekonaniach, i bronili słabszych, czyli tych,  „którzy nie mogą się bronić”. Wspominała także, że  wiara i patriotyzm towarzyszą jej od dziecka. Bo tak została wychowana. 

Polska przykładem dla Europy


Sportsmenka mówiła też o obronie miejsc kultu i pomników.  „W niektórych krajach eutanazja, jak i aborcja, są na porządku dziennym. Mam nadzieję, że Polska będzie przykładem dla Europy i ostoją chrześcijaństwa, ostoją normalności i normalnych wartości.  Stąd też moja obrona kościołów, które zostały zaatakowane, pomników, przedstawiających naszych narodowych bohaterów, którzy przelewali krew za to, żeby Polska była wolna, suwerenna, demokratyczna” – powiedziała. 

Zobacz także: Śmiejemy się, a trzeba z tym walczyć  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej