RAPORT

Pogarda

Co różni Obajtka od Giertycha? To zestawienie robi wrażenie

Roman Giertych i Daniel Obajtek (fot. A.Widak/NurPhoto/Getty Images, arch.PAP/A.Warżawa)
Roman Giertych i Daniel Obajtek (fot. A.Widak/NurPhoto/Getty Images, arch.PAP/A.Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Daniel Obajtek prosi CBA o kontrolę swojego majątku i oświadczeń majątkowych. (…) Roman Giertych na widok funkcjonariuszy CBA mdleje a potem ucieka za granicę. Taka różnica – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Obajtek składa wniosek do CBA, by skontrolowali jego finanse

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek składa wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o weryfikację jego finansów. Wniosek ma zostać złożony jeszcze...

zobacz więcej

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek składa wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o weryfikację jego finansów. Jak zapowiedział na konferencji pełnomocnik Obajtka mec. Maciej Zaborowski, wniosek ma zostać złożony jeszcze we wtorek. Dodał, że prezes Orlenu nie ma nic do ukrycia.

„Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem” – podkreśla szef paliwowego giganta.

– Pan Daniel Obajtek podjął decyzję, żeby w dniu dzisiejszym złożyć do CBA wniosek o przeprowadzenie kompleksowej kontroli jego majątku, w tym m.in. także ponownej kontroli jego oświadczeń majątkowych, które składał w ubiegłych latach – powiedział we wtorek mec. Zaborowski dziennikarzom. Podkreślił, że jest to inicjatywa wyłącznie Daniela Obajtka, która ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości względem jego osoby i majątku.

Zobacz RAPORT: Zatrzymanie Romana Giertycha i Ryszarda K.

Obajtek: Opozycja nie wierzy swoim czasom?


– Miałem permanentną kontrolę od 2011 praktycznie do 2013 r. z całej mojej kariery. To kontrolowała prokuratura za czasów pana prokuratora Seremeta. To trwało praktycznie, łącznie z działaniami CBA, ok. półtora roku. Nie rozumiem, opozycja nawet nie wierzy swoim czasom, wtedy kiedy sprawowała rządy? - pytał Daniel Obajtek w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Po publikacjach w „Gazecie Wyborczej” i wypowiedziach posłów Koalicji Obywatelskiej Obajtek zapowiedział pozwy cywilne. – Ani kroku do tyłu. Nie pozwolę sobie szargać mojej opinii, mojej ciężkiej pracy, nie pozwolę sobie prześladować moich dzieci, nie pozwolę sobie niszczyć mojej rodziny, ujawniać moich adresów.

Portal tvp.info zwrócił się do Romana Giertycha z prośba o odniesienie się do wpisu internauty, w którym porównano go z prezesem Orlenu. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją w tym materiale.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej