RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Równoległe manewry wojskowe w Armenii i Azerbejdżanie

Na poligony wyszło ponad 7 i pół tys. żołnierzy (fot. Azerbaijani Defence Ministry / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
Na poligony wyszło ponad 7 i pół tys. żołnierzy (fot. Azerbaijani Defence Ministry / Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

W Armenii rozpoczęły się manewry wojskowe. Dzień wcześniej na poligony wyszli żołnierze sąsiedniego Azerbejdżanu. Pięć miesięcy temu oba kraje podpisały porozumienie o zawieszeniu broni, które przerwało wojnę w Górskim Karabachu.

Niepokoje w Armenii. Premier proponuje przyspieszone wybory

W Erywaniu, stolicy Armenii, w poniedziałek odbyły się jednocześnie dwa wiece – zwolenników premiera Nikola Paszyniana i tych, którzy żądają jego...

zobacz więcej

Do tej pory część Ormian nie może pogodzić się z porażką i żąda dymisji premiera Nikoła Paszyniana. Zmianę szefa rządu poparło dowództwo Sił Zbrojnych.

Armeńska armia będzie ćwiczyć do 20 marca. Na poligony wyszło ponad 7,5 tys. żołnierzy, którzy mają do dyspozycji 100 wozów bojowych, 200 kompleksów rakietowo-artyleryjskich i 90 systemów obrony powietrznej.

Kierownictwo Sił Zbrojnych Armenii chce sprawdzić gotowość bojową jednostek i możliwości prowadzenia działań operacyjnych przez Centra Dowodzenia.

Oficerowie żądają dymisji premiera


W lutym oficerowie Sztabu Generalnego skrytykowali premiera Nikoła Paszyniana za doprowadzenie do porażki wojny z Azerbejdżanem o Górski Karabach. Jednocześnie wystąpili z listem otwartym, w którym zażądali jego dymisji.

Doszło do protestów. W stolicy kraju w Erywaniu od trzech tygodni organizowane są demonstracje przeciwko szefowi rządu.

źródło:
Zobacz więcej