RAPORT

Pogarda

„Ujawnili mój adres, latają drony, dziecko płacze”. Obajtek martwi się o bezpieczeństwo

Daniel Obajtek mówi o nagonce na jego rodzinę (fot. PAP/Leszek Szymański)
Daniel Obajtek mówi o nagonce na jego rodzinę (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że ostatnie publikacje „Gazety Wyborczej” na jego temat są kłamstwem i wielką nagonką. Artykuły dziennika określił jako polowanie na niego, odniósł się też do ujawnienia przez parlamentarzystów opozycji jego prywatnego adresu zamieszkania. – Podjeżdżają ludzie, moje dziecko płacze, latają drony. Gdzie my mówimy o bezpieczeństwie? – pytał na antenie Polskiego Radia 24.

Zyski i straty Orlenu. Kolosalna różnica w wynikach spółki

Mimo kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa PKN Orlen zanotował w 2020 roku bardzo dobre wyniki. Z danych przedstawionych przez...

zobacz więcej

Jak wskazuje Daniel Obajtek, publikacje na jego temat pojawiły się w czasie, w którym Orlen prowadzi strategiczne inwestycje, jak fuzja z Lotosem czy przejęcie Polska Press.

Działania Orlenu „uderzeniem w pewne grupy wpływów”


– To jest budowanie potężnego koncernu multienergetycznego, który dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże, miliardowe interesy. Od samego początku będą w Orlenie, a jestem już przeszło trzy lata, buduję koncern z pewnymi sukcesami. Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat około 26 mld zł. Przerywa się pewne interesy, przerywa się pewne grupy wpływów – podkreślił.

Zobacz także: Obajtek mówi o próbie linczu. „Fuzja Orlenu z Lotosem przetnie niektóre interesy” [WIDEO]
teraz odtwarzane
Daniel Obajtek mówi o próbie linczu

Na antenie Polskiego Radia 24 przypomniał, że jego zeznania finansowe są i były jawne oraz były kontrolowane przez CBA i prokuraturę.

Podkreślił przy tym, że jego dochody są udokumentowane i nie ukrywa majątku. – Ja się tego nie wstydzę, ja go nie ukrywam, księgi wieczyste są jawne – zaznaczył.

Prezes Orlenu odpowiedział na pytania o działki

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek odpowiedział na pytania o swoje działki, nieruchomości, mówi o swoich zarobkach i kredytach – pisze „Super...

zobacz więcej

– Kontrola zaczęła się w 2011, skończyła w 2013 roku, prokuratura umorzyła postępowanie. Zostałem sprawdzony z całego życia zawodowego do 2013 roku – wszystkie konta, przelewy, akty notarialne – podkreślił.

Obajtek martwi się o bezpieczeństwo rodziny


Pytał też, jak ma się czuć bezpiecznie, kiedy parlamentarzyści opozycji „ujawniają jego miejsce zamieszkania”. – Podjeżdżają ludzie, moje dziecko płacze, latają drony. Gdzie my mówimy o bezpieczeństwie? – podkreślił.

Daniel Obajtek zapowiedział, że artykuły na jego temat zostaną skierowane na drogę sądową.

Zobacz także: Brat Obajtka wyszedł na konferencję PO przed swoim domem. „Okłamujecie ludzi” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej