RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zasłynął bluzgami w sieci. Został kandydatem opozycji na prezydenta

Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Lewicowy polityk Konrad Fijołek został kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. Wcześniej budził kontrowersje, gdy zamieszczał w sieci bardzo wulgarne wpisy. Nie zgadzając się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, Fijołek pisał m.in. „je*** je*** kaczystan”. Za swoje zachowanie nie przeprosił – wręcz przeciwnie.

Trzaskowski informuje o III linii metra. „Będzie woził powietrze!”

„Rozpoczynamy kolejną wielką inwestycję” – napisał o budowie w stolicy III linii metra prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Wielu warszawiaków...

zobacz więcej

Konrad Fijołek to wiceprzewodniczący rady miasta i były współpracownik wieloletniego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Podobnie jak Ferenc, był w przeszłości związany z SLD. Jego bliską współpracę z lewicą podkreślał w poniedziałek m.in. szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Zalety polityka wymieniali również Borys Budka (PO), Szymon Hołownia (Polska 2050) czy Władysław Kosiniak–Kamysz (PSL).

W sieci przypomniano jednak mocne wpisy, którymi Fijołek wzbudzał niedawno oburzenie wśród internautów.

Zdarzenie takie miało miejsce m.in. gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż tzw. embriopatologiczna przesłanka aborcji jest niezgodna z konstytucją.

„Je*** je*** kaczystan” – pisał wtedy Konrad Fijołek.

Zobacz także -> Lewica odpowiada na ataki PO: Chamskie ciosy poniżej pasa

Rzeszów: Kalendarz wyborów na prezydenta

Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa wyznaczono na niedzielę, 9 maja 2021 r. – wynika z rozporządzenia premiera opublikowanego w Dzienniku...

zobacz więcej

„Kultura wypowiedzi radnych naszego miasta utwierdza mnie w przekonaniu, że Rzeszów to prawdziwa stolica innowacji” – pisali zniesmaczeni internauci. „Trochę mi to nie pasuje do poukładanego i kulturalnego radnego” – dodawali.

Konrad Fijołek nie wycofał się z tych wulgaryzmów.

„Użycie moich słów we wspomnianym komentarzu było w pełni świadome i adekwatne do wywołanej przez władze dramatycznej sytuacji społecznej i samego komentowanego posta, w którym protestujące kobiety krzyczą: »Cały Rzeszów śpiewa z nami, wyp***ć z pisowcami«” – dodawał lewicowy polityk.

Pod jego postem w tej sprawie między użytkownikami sieci wywiązała się wówczas szczególna dyskusja.

Zobacz także -> Poseł Grzegorz Braun będzie kandydował na prezydenta Rzeszowa

„Za mało pije? Za czasów licealnych, gdy alkoholizował się normalnie, jak ludzie, jabolem, zachowywał się po lewacku” – napisała jedna z internautek.

„Daria uprzejmie informuję cię, iż upędziłem w tym roku własnymi ręcami 50 literów jabola” – odpowiedział jej Konrad Fijołek. „Domyślasz się więc, co będzie się działo... w polityce oczywiście” – dodawał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej