RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Lewica odpowiada na ataki PO: Chamskie ciosy poniżej pasa

Anna Maria Żukowska w Sejmie (fot. PAP/Piotr Nowak)
Anna Maria Żukowska w Sejmie (fot. PAP/Piotr Nowak)

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Platformy Obywatelskiej zarzuciła Lewicy wspieranie PiS i oczekiwanie pewnych stanowisk za przychylność dla działań rządu. – Od półtora roku jestem posłanką i ciągle słyszę te same, absurdalne zarzuty – mówi portalowi tvp.info Anna Maria Żukowska z Lewicy. Dodaje, że mimo to opozycja musi ze sobą współpracować; stąd jeszcze w poniedziałek ogłoszony zostanie ważny sojusz ws. walki opozycji o prezydenturę w Rzeszowie.

Nitras zaatakował Hołownię. Zdenerwowany Hołownia odpowiada

– Ujawniając nieco kuluary, liczba ludzi, którym Szymon Hołownia składa propozycje, przekracza granice dobrego smaku – powiedział portalowi wp.pl...

zobacz więcej

W Unii Europejskiej i państwach członkowskich trwają ważne rozmowy ws.  Funduszu Odbudowy. Miliardy euro mają trafić także do Polski.

Lewica rozważa poparcie partii rządzącej w ten sposób, by środki na zwalczanie skutków epidemii jak najszybciej trafiały do naszego kraju. Takiemu rozwiązaniu przeciwna jest Platforma Obywatelska.

– Nie możemy pozwolić zmarnować takich gigantycznych pieniędzy. Dlatego ja się bardzo dziwię postawie części Lewicy, która zapowiada, że poprze w ciemno taki rządowy plan i apeluje do tych polityków: opamiętajcie się – mówiła w weekend w Polsat News Kamila Gasiuk–Pihowicz (PO).

Cytowała również plotki o rzekomych rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim i sugerowała, że Lewica kieruje się chęcią otrzymania stanowisk w spółkach skarbu państwa.

Zobacz także:  Żukowska odsłania strategię Lewicy i publikuje zdjęcie z wiertłem

– Byłam mocno zszokowana tymi zarzutami. Codziennie słyszę wezwania do zgody na opozycji i prośby Borysa Budki, abyśmy ze sobą nie walczyli. Ja uważam, że rywalizować ze sobą można. Gdyby nie było między nami różnic, pewnie bylibyśmy w jednej partii – odpowiada w rozmowie z portalem tvp.info Anna Maria Żukowska.

Posłanka Lewicy i rzeczniczka frakcji zaznacza, że mówi „tak” rywalizacji wśród opozycji, ale „stanowcze »nie«” różnym „chamskim ciosom poniżej pasa i insynuacjom”.

– My tego nie robimy. Nie sugerujemy nikomu korupcji politycznej, więc byłam zaskoczona, że argument na takim poziomie pojawił się znów pod naszym adresem – wskazuje.

Wybory prezydenta Rzeszowa

Kandydat PiS na nowego RPO. Kim jest Bartłomiej Wróblewski?

Zdecydowałem się na kandydowanie na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich – poinformował na konferencji prasowej w Sejmie Bartłomiej Wróblewski....

zobacz więcej

Platforma Obywatelska wiele mówiła o Koalicji 276. Tymczasem przedstawiciele PSL czy Polski 2050 twierdzą, że są regularnie atakowani przez posłów Borysa Budki. Jak wygląda to z perspektywy Lewicy i czy opozycja potrafi ze sobą rozmawiać?

– Opozycja współpracuje przede wszystkim w Senacie. Tam koalicja trwa i to się na pewno nie zmieni – deklaruje Żukowska.

– Poza tym jako Lewica rozmawiamy też z Szymonem Hołownią. Dzisiaj też będziemy ogłaszać ważną i realną współpracę całej opozycji w Rzeszowie. Ale to dotyczy konkretnych tematów i spraw. Nie musimy się zgadzać we wszystkim – podkreśla.

Zobacz także:  Poseł Lewicy zakażony. „Objawy koronawirusa mam książkowe”

Przypomnijmy, że już niebawem mieszkańców Rzeszowa czekają wybory nowego gospodarza miasta. Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem całej opozycji w wyścigu o fotel prezydenta może tam być wiceprzewodniczący rady miasta w Rzeszowie Konrad Fijołek.

„Absurdalne zarzuty”

Atakowali rząd za budowę szpitali tymczasowych. „Powinni przeprosić Polaków”

Posłowie PO Michał Szczerba i Dariusz Joński krytykowali przygotowania do starcia z kolejną falą epidemii. „Po co rząd buduje te szpitale?”,...

zobacz więcej

Wracając do weekendowej wymiany zdań z Kamilą Gasiuk–Pihowicz, rzeczniczka Lewicy wskazuje, że jest posłanką od półtora roku i przez cały ten czas słyszy „te same absurdalne zarzuty”.

– Jestem niezależna w poglądach i Platformie nie zawsze się to podoba. Zasiadam w prezydium komisji sprawiedliwości i wielokrotnie słyszałam tam, choćby od byłego przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej Tomasza Zimocha, że się sprzedałam i dostałam od PiS-u takie ważne miejsce – relacjonuje Anna Maria Żukowska.

Podkreśla, że chociaż PO chętnie formułuje takie zarzuty pod adresem Lewicy czy innych ugrupowań opozycyjnych, nie mierzy wszystkich jedną miarą.

Zobacz także:  „Ul. Ofiar Żołnierzy Wyklętych”. Prowokacyjna akcja przedstawicieli Lewicy [WIDEO]

– Zastanawiam się więc, za co takie samo stanowisko co ja, dostała w tej samej sejmowej komisji sprawiedliwości Kamila Gasiuk–Pihowicz z PO. To taka logika – podsumowuje Żukowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej