RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zamieszki w Niemczech. Tysiące ludzi protestowało przeciw kolejnym restrykcjom

Policja w Monachium rozpędziła demonstrację, która zgromadziła kilka tysięcy osób (fot. PAP/DPA/	Angelika Warmuth)
Policja w Monachium rozpędziła demonstrację, która zgromadziła kilka tysięcy osób (fot. PAP/DPA/ Angelika Warmuth)

Najnowsze

Popularne

W sobotę tysiące ludzi zgromadziło się w kilku miastach niemieckich, pomimo zagrożeń związanych z trzecią falą zakażeń koronawirusem, by protestować przeciwko obostrzeniom epidemicznym.

Niemcy: Po poluzowaniu lockdownu otwarto niektóre sklepy. Policja część z nich zamknęła

W związku z lekkim poluzowaniem zasad lockdownu w Niemczech od poniedziałku ponownie otwarto niektóre sklepy. Swoje podwoje dla klientów robiących...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Policja w Monachium rozpędziła demonstrację, która zgromadziła kilka tysięcy osób w pobliżu bawarskiego parlamentu – podała agencja AFP. Z kolei na północnym zachodzie kraju, w Düsseldorfie, na ulice wyszło 2 tys. osób oraz wyjechały setki samochodów campingowych.

W Dreźnie, w Saksonii, według lokalnej policji przeciwko obostrzeniom związanymi z COVID-19 protestowały setki ludzi, w tym przeciwnicy szczepionek i aktywiści skrajnej prawicy. Większość z nich nie miała masek i nie przestrzegała dystansu społecznego. Policja przekazała, że usiłowała późnym popołudniem rozpędzić manifestujących, przez co doszło do niewielkich starć.

Do demonstracji dochodzi w czasie, gdy władze państwowe ostrzegają przed trzecią falą zakażeń koronawirusem. Zdaniem Instytutu im. Roberta Kocha (RKI), ta fala już się rozpoczęła. Szef Instytutu Lothar Wieler poinformował o tym w czwartek. „Mamy bardzo wyraźne powody, by twierdzić, że trzecia fala koronawirusa już się zaczęła. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni” – powiedział w wywiadzie dla Stowarzyszenia Dziennikarzy ONZ (ACANU).

Obostrzenia w Niemczech są surowe – bary, restauracje, obiekty kulinarne i sportowe oraz sklepy pozostają zamknięte od wielu miesięcy. Jak przekazała AFP, kanclerz Angela Merkel i przywódcy 16 krajów związkowych mają rozważyć podjęcie możliwych nowych środków przeciwepidemicznych 22 marca.

W sobotę odnotowano w Niemczech 12 674 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 239 ofiar śmiertelnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej