RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zamieszki BLM w Liège. Dziewięć osób rannych, zdemolowane sklepy

Chuligani na ulicach Liège (fot. źródło Twitter/@Magmag77711777)
Chuligani na ulicach Liège (fot. źródło Twitter/@Magmag77711777)

Najnowsze

Popularne

Dziewięć osób, w tym pięciu policjantów, zostało w sobotę rannych w rezultacie starć policji z demonstrantami w centrum Liège w Belgii. Jak poinformowała policja, do zamieszek doszło podczas demonstracji pod hasłem „Czarne życie ma znaczenie” (Black Lives Matter).

Protest BLM w Brukseli. Obrzucono kamieniami samochód króla Belgów

Podpalony radiowóz i ponad 100 zatrzymanych osób – to bilans środowej demonstracji w Brukseli, która odbyła się po śmierci 23-letniego...

zobacz więcej

Do demonstracji doszło w reakcji na przesłuchanie przez policję kobiety pochodzącej z Angoli pod zarzutem organizowania „rebelii” – poinformowała agencja AFP.

Kobieta oskarżyła policjantów o stosowanie wobec niej przemocy i o rasizm. Policja odrzuciła te oskarżenia jako bezpodstawne.

Rzeczniczka policji w Liège oświadczyła, że podczas demonstracji, która zgromadziła „kilkadziesiąt osób”, został zaatakowany funkcjonariusz na motocyklu. Następnie „ok. 200–300 chuliganów” zgromadziło się na ulicach Liège, „dokonując rozbojów, kradzieży i zniszczeń”. Zdemolowano i splądrowano kilka sklepów oraz restaurację McDonalda.

Doszło do starć z policją, która użyła armatek wodnych. – Dziewięć osób, w tym pięciu policjantów, zostało rannych i przewiezionych do szpitala – poinformowała rzeczniczka.

Dodała, że „aresztowania nadal trwają” oraz że wzmożono w nocy ochronę obiektów handlowych.

Spokój w mieście przywrócono wieczorem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej