RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lider PO przeprosi za krytykę szpitali tymczasowych? Budka odpowiada

Borys Budka (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Borys Budka (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Oczekuję, że pan premier Morawiecki wreszcie przeprosi za nieskuteczne działania podczas pandemii. Przypomnę, że w Polsce w zeszłym roku zmarło blisko 80 tys. osób więcej niż rok wcześniej, że mamy największą liczbę zgonów od czasów II wojny światowej, że szpitale tymczasowe mogły działać dużo lepiej, dużo wcześniej – powiedział lider PO Borys Budka, pytany w radiu RMF FM, czy odpowie na apele premiera oraz Michała Dworczyka i przeprosi za krytykę budowy szpitali tymczasowych.

Karnowski: Opozycja dalej uważa, że szpitale tymczasowe to marnotrawstwo?

Posłowie opozycji, w tym lider PO Borys Budka, nie odnieśli się do faktu, że szpital tymczasowy na warszawskim Stadionie Narodowym zapełnia się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Dzisiaj widzimy, że szpitale rezerwowe, które tak mocno były krytykowane przez opozycję – niektórzy nawet z tego kpili – to było niewłaściwe. Myślę, że dzisiaj wiele osób z tamtej strony powinno się uderzyć w piersi i powiedzieć „przepraszam” – mówił w piątek na konferencji prasowej w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.

W podobnym tonie wypowiedział się szef KPRM Michał Dworczyk. – Namawiam tych, którzy krytykowali szpitale tymczasowe, by przeprosili personel i osoby zaangażowane w tworzenie tych szpitali – apelował.

Odpowiedź Borysa Budki


Lider PO Borys Budka został zapytany na antenie radia RMF FM, czy odpowie na te apele. – Przede wszystkim pan premier Morawiecki powinien wyjść i przeprosić za Sasina, za wyrzucenie 70 mln złotych, które mogły być wydane w sposób lepszy – powiedział.

– Może wreszcie rozliczyłby tych, którzy zamawiali od handlarza bronią respiratory? Może wreszcie zamiast 2 mld złotych na propagandę lepiej byłoby przeznaczyć je na służbę zdrowia? Jest wiele rzeczy, za które ten rząd powinien przeprosić, a nie dziś żądać tego od drugiej strony – kontynuował przewodniczący PO.

– Trzeba mieć wyjątkowy tupet ze strony pana premiera czy pana Dworczyka, żeby dzisiaj żądać jakichkolwiek przeprosin w ich stronę – powiedział gość RMF FM.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej