RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Brat Obajtka wyszedł na konferencję PO przed swoim domem. „Okłamujecie ludzi” [WIDEO]

Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku (fot. PAP/Marcin Gadomski)

– Przyjeżdżacie i robicie z niczego awanturę. Ingerujecie w życie prywatne. 14 lat ciężko pracuję po to, żebyście państwo happeningi robili i okłamywali ludzi? – pytał posłów Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Obajtek, brat prezesa Orlenu. Politycy zorganizowali konferencję prasową przed jego nieruchomością. Kiedy poprosił parlamentarzystów o pokazanie dokumentów, na podstawie których formułują zarzuty, nie zgodzili się na to. – Niech pan zadzwoni do brata – odpowiedziała mu Agnieszka Pomaska.

Prezes Orlenu: To nie jest atak na Obajtka, tylko na fuzję. Scenariusz pisany cyrylicą [WIDEO]

To nie jest atak na Daniela Obajtka, tylko na fuzję Orlenu z Lotosem. Termin też nie jest przypadkowy – ocenia prezes PKN Orlen. W programie „Gość...

zobacz więcej

W sobotę posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie do prokuratury doniesienia na działania prokuratury i niedopełnienie obowiązków w sprawie Daniela Obajtka i jej umorzenie.

Posłowie – Agnieszka Pomaska i Zbigniew Konwiński – zorganizowali konferencję prasową przed jedną z nieruchomości, która należy do brata Daniela Obajtka w Kopalinie, w powiecie wejherowskim (pomorskie). Bartłomiej Obajtek wyszedł do posłów i uczestniczył w konferencji.

Brat prezesa Orlenu mówił, że to on jest właścicielem posesji i domu, który wybudował jego ojciec. Posłowie KO sugerowali, że majątek Daniela Obajtka jest ukrywany. Dowodem tego miał być akt notarialny z 2003 roku dotyczący działki, na której stoi ta nieruchomość.

17 tysięcy za metr?


Bartłomiej Obajtek odnosząc się do słów posłów i publikacji medialnych mówił, że posłowie przedstawiają nieprawdę. – Jeżeli ktoś kilka dni temu przyjechał pod nieruchomość, gdzie wycenił na podstawie widzimisię nieruchomość na 5 mln zł gdzie musiałby metr kwadratowy kosztować 17 tys. zł łącznie z garażem, to jest poważne? – pytał.

– Może pani poseł się odniesie do takich wysokich cen? Wyższych niż w Warszawie? – pytał posłanki Platformy. Dalej mówił, że nieruchomość wybudował jego ojciec, który „miał finanse i kompetencje, bo prowadził firmę budowlaną i wykonał tę inwestycję”.

– Przyjeżdżacie i robicie z niczego awanturę, ingerujecie w życie i mam nadzieję, że nie zaingerujecie w moje kwestie finansowe, bo tego nie podaruję; 14 lat ciężko pracuję po to, żebyście państwo happeningi robili i okłamywali ludzi? – podsumował.

Poprosił też posła Konwińskiego, by ten pokazał mu dokumenty, na podstawie których formułuje zarzuty, by mógł się do tego odnieść. Poseł domówił. Agnieszka Pomaska powiedziała natomiast, żeby Obajtek zadzownił do swojego brata.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej