RAPORT

Pogarda

Francuski polityk o ofensywie ideologicznej UE: Tak wyglądał upadek Bizancjum

„Mówiąc o praworządności, sami ją nieustannie ignorujemy” (fot. Shuterstock/Ink Drop)
„Mówiąc o praworządności, sami ją nieustannie ignorujemy” (fot. Shuterstock/Ink Drop)

Najnowsze

Popularne

Mówiąc o praworządności, sami ją nieustannie ignorujemy. PE głosuje nad tekstami, które w żaden sposób nie wchodzą w zakres kompetencji Unii Europejskiej. W ten sposób łamiemy prerogatywy państw członkowskich – powiedział francuski polityk Francois-Xavier Bellamy.

Krasnodębski o rezolucji ws. LGBTIQ: Zawiera wiele błędnych informacji

Rezolucja ws. ogłoszenia Unii Europejskiej strefą wolności LGBTIQ nie jest potrzebna, zawiera wiele błędnych informacji – ocenił poseł do PE...

zobacz więcej

Szef francuskiej delegacji w EPL Francois-Xavier Bellamy, w wywiadzie dla portalu Remix News mówił o odejściu Fideszu z frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

Polityk zwrócił też uwagę na działanie instytucji UE w kwestiach ideologicznych. – W sposobie działania instytucji europejskich występuje oczywiście skandaliczna instrumentalizacja idei państwa prawa w celu ukarania państw członkowskich upierających się przy konserwatywnej polityce – mówił.

Dopytywany, w jaki sposób konkretnie instytucje europejskie instrumentalizują zasadę praworządności, zwrócił uwagę na ostatnią debatę w sprawie tzw. strefy wolności LGBTQI.

– Mówiąc o praworządności, sami ją nieustannie ignorujemy. PE głosuje nad tekstami, które w żaden sposób nie wchodzą w zakres kompetencji Unii Europejskiej. W ten sposób łamiemy prerogatywy państw członkowskich. Taka postawa jest absurdalna w świetle tego, o co toczy się gra – powiedział.

– Musimy stawić czoła wzrostowi islamizmu w naszych społeczeństwach, wielkim mocarstwom, które opanowują coraz bardziej zaawansowane technologie, globalnej epidemii o ogromnych konsekwencjach geopolitycznych. A my w tym czasie zastanawiamy się, czy w budżetach uwzględnić perspektywę płci, ustalać kwoty etniczne w zarządach przedsiębiorstw i instytucjach publicznych. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, o którą toczy się gra. Kiedy omawiamy takie kwestie, to wyobrażam sobie, że tak musiało wyglądać Bizancjum, (...) gdy upadało – spuentował Bellamy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej